Ukraina: Merkel i Hollande przybyli na spotkanie z Poroszenką

W Kijowie rozpoczęło się spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande’a z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, któremu mają przedstawić oni nowe propozycje uregulowania konfliktu na wschodzie jego kraju. 

Merkel i Holland przybyli do administracji szefa państwa ukraińskiego kilkanaście minut po godz. 17 czasu polskiego. Wcześniej rozmowy zapowiadano na godz. 17.45 czasu polskiego.

Po wizycie na Ukrainie przywódcy Niemiec i Francji udadzą się w piątek do Moskwy, by zapoznać ze szczegółami ich planu prezydenta Rosji Władimira Putina.

Szczegóły dotyczące oferty Merkel i Hollande’a nie są znane. Prezydent Francji ujawnił jedynie na poprzedzającej przyjazd na Ukrainę konferencji prasowej w Paryżu, że pracował z Merkel nad tekstem porozumienia „przez kilka dni”.

Podkreślił jednocześnie, że opcja dyplomatyczna w sprawie konfliktu na Ukrainie nie może być przedłużana w nieskończoność. „Nie jest pewne, czy opcja dyplomatyczna zakończy się sukcesem, ale jeśli się jej nie wypróbuje, to nigdy nie będziemy tego wiedzieć” – dodał.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert w oświadczeniu napisał, że „z powodu eskalacji sytuacji w ostatnich dniach kanclerz i prezydent Hollande intensyfikują prowadzone od miesięcy działania na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy”.

PAP

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl