Ukraina: dwoje wolontariuszy rannych po ostrzale w Donbasie

Dwoje wolontariuszy pomagających armii na wschodzie Ukrainy zostało rannych w wyniku ostrzału ze strony separatystów prorosyjskich w Donbasie – poinformowało w środę dowództwo wojskowe w Kijowie.

Według współpracowników wolontariuszy zostali oni ostrzelani przez snajpera. Stało się to w okolicach miejscowości Zajcewe, około 60 kilometrów na północny wschód od Doniecka.

„W wyniku ostrzału dokonanego przez rosyjsko-okupacyjne wojska w okolicach Zajcewego ranni zostali wolontariusze fundacji +Batalion Wolonter+ Julia Tołmaczowa i Serhij Adamiak. W ciągu godziny przewieziono ich do szpitala rejonowego w Bachmucie, gdzie zostali zoperowani” – przekazało dowództwo na Facebooku.

W komunikacie wyjaśniono, że kobieta została raniona odłamkami w głowę i doznała wstrząśnienia mózgu. Mężczyzna jest ciężko ranny w rękę, jednak po operacji poinformowano, że zachowa ona sprawność.

Ukraińska armia podaje, że w środę separatyści ostrzeliwali jej pozycje na linii frontu około 30 razy i nikt w tych atakach nie ucierpiał. We wtorek w Donbasie rannych zostało siedmiu żołnierzy.

Konflikt ze wspieranymi przez Moskwę separatystami na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku. Zginęło w nim około 10 tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj