[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska, która najwięcej wycierpiała podczas II wojny światowej, dzisiaj jest fałszywie oskarżana

Polska, która najwięcej ze wszystkich narodów, wraz z narodem żydowskim, wycierpiała od zbrodniarzy dzisiaj jest piętnowana, jest pokazywana jako przykład odradzającego się nazizmu. Ci ludzie, którzy dają do tego pretekst – z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – nie tylko powinni się wstydzić, ale raz na zawsze powinni być jako politycy wyeliminowani z polskiej sceny politycznej. Ktoś, kto występuje przeciwko własnej Ojczyźnie, przeciwko własnemu narodowi w taki sposób, nie zasługuje na to, by reprezentować Polskę – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenach TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

W Sejmie doszło w czwartek do przedstawienia przez Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, informacji na temat osób i organizacji, które można podejrzewać o propagowanie faszyzmu i innych totalitaryzmów. To pokłosie materiału wyemitowanego przez TVN na temat stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, którego członkowie w kwietniu ubiegłego roku obchodzili urodziny Adolfa Hitlera.

Antoni Macierewicz podkreślił, że po informacji od szefa MSWiA doszło w Sejmie do niezwykłej debaty.

Posłowie, którzy byli przez Polaków wybrani w głosowaniu powszechnym jesienią 2015 roku, repezentujący kluby poselskie – jeden nazywa się Nowoczesna, drugi Platforma Obywatelska – których ideologiczny kształt trudno opisać […] niesłychanie brutalnie – naprawdę rzadko coś takiego można było obserwować – zaatakowali nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale tak naprawdę zaatakowali naród polski. Zaatakowali polski patriotyzm. Zaatakowali to wszystko, co odradza się w ostatnich latach dzięki zmianie władzy, dzięki działaniom przez ubiegłe dwa lata rządu pani Beaty Szydło, ale także przecież dzięki Państwu, dzięki Waszym głosom, Waszym działaniom, Waszym staraniom i Waszym wysiłkom. Zarzucali oni Polakom antysemityzm, nazizm, hitleryzm, propagowanie najbardziej brutalnych, skrajnych i odrażających działań i zachowań, z jakimi moglibyśmy mieć do czynienia – mówił były minister obrony narodowej.

Polityk dodał, że wszystko to działało się oczywiście mając za punkt odniesienia reportaż TVN, pokazujący zachowania, odrażające działania małej grupki osób  propagującej symbolikę hitlerowską.

Nie ma cienia wątpliwości, i to było mówione, mówił o tym zarówno minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińki, jak i jego zastępca Jarosław Zieliński, ale także wszyscy inni posłowie Prawa i Sprawiedliwości, że nie ma w Polsce tolerancji, nie ma akceptacji, nie ma przyzwolenia na zachowania, które by propagowały czy tolerowały […]symbolikę czy przeszłość związaną z systemami totalitarnymi: nazistowskim, hitlerowskim, komunistycznym czy jakimikolwiek innym, który związany jest z takimi właśnie instytucjami i ich działaniem – akcentował poseł PiS.

Antoni Macierewicz wskazywał, że mimo jasnego stanowiska rządzących w powyższej sprawie doszło do niesłychanie brutalnego ataku na PiS. Podczas swoich wystąpień posłowie PO i Nowoczesnej przypisywali partii rządzącej aprobatę dla zachowań niegodnych Polaka.

Jak się okazało w czasie dyskusji, wskazane stowarzyszenie, które było oskarżone o tego typu działania (zapewne zasadnie – nie mam zamiaru przeciwko temu protestować) było stowarzyszeniem zarejestrowanym w trakcie rządów Platformy Obywatelskiej i PSL. Co więcej, było stowarzyszeniem, które wtedy uzyskało rangę organizacji pożytku publicznego – podkreślał były szef MON.

Jak mówił polityk, zachowanie garstki osób pokazane przez stację komercyjną, (które stacja ta przechowywała ponad pół roku i teraz dopiero upubliczniła) stało się podstawą i pretekstem do ataku na polski patriotyzm.

Do ataku na PiS, do ataku na odradzające się polski patriotyzm. Takim klasycznym przykładem jest to, że przywoływano wielki i wspaniały Marsz Niepodległości z 11 listopada ubiegłego roku jako dowód na to, że potwór (jak mówiono) nacjonalizmu, potwór faszyzmu, potwór nazizmu jest karmiony przez obecnie rządzących – akcentował wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz wskazywał, jak bezczelnie zachowywała się w Sejmie Platforma Obywatelska.

Bezczelność zachowania posłów PO jest niebywała. To oni to stowarzyszenie uprawomocnili do działania, a dzisiaj za ich zachowania my Polacy jesteśmy oskarżani. Przywołuję ten przykład jako nie przypadkowy. Nie ma wątpliwości, że to były działania celowe, cała ta debata ze strony PO i Nowoczesnej jest adresowana jako pewien argument, który będzie przywoływany przez media i polityków Polsce nieprzychylnych. Na pewno jest to na rękę przede wszystkim propagandzie niemieckiej – podkreślał polityk przypominając, że to przecież Niemcy podczas II wojny światowej wraz z Sowietami byli autorami straszliwego nihilizmu totalitarnego.

RIRM

drukuj