PAP/Artur Reszko

[TYLKO U NAS] Żołnierze WOT: Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co się dzieje, to co wprowadza rząd, to są kroki, które mają najpierw ograniczyć a później wyeliminować to zagrożenie, z którym mamy do czynienia

Zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co się dzieje, to co wprowadza rząd, to są kroki, które mają najpierw ograniczyć a później wyeliminować to zagrożenie, z którym mamy do czynienia. Pamiętajmy o tym, że sytuacja jest naprawdę szczególna i chyba już my jako osoby, które obecnie żyją, nie będziemy mieli styczności z takim zagrożeniem – powiedział pułkownik Marek Pietrzak z Wojsk Obrony Terytorialnej w środowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Od dzisiaj obowiązują w Polsce nowe obostrzenia, których celem jest walka z postępującą pandemią koronawirusa.

– Zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co się dzieje, to co wprowadza rząd, to są kroki, które mają najpierw ograniczyć a później wyeliminować to zagrożenie, z którym mamy do czynienia. Pamiętajmy o tym, że sytuacja jest naprawdę szczególna i chyba już my jako osoby, które obecnie żyją, nie będziemy mieli styczności z takim zagrożeniem i dlatego musimy podejmować środki, które z jednej strony doprowadzą do ograniczenia, a z drugiej strony do wygrania tej wojny z koronawirusem. Jeżeli chodzi o ograniczenia, które zostały zastosowane, to mamy tutaj do czynienia z ograniczeniem zbiorowisk osób do pięciu osób, w środkach komunikacji publicznej może być zajęte pięćdziesiąt procent miejsc, nie możemy przemieszczać się w więcej niż dwie osoby i musi być między nimi odstęp co najmniej półtora metra, ale nie dotyczy to obostrzenia matki czy ojca z dzieckiem – mówił pułkownik Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT.

W obecnej sytuacji ogromną rolę odgrywa odpowiednie wsparcie psychologiczne.

– To jest bardzo ważne, że życie duchowe bardzo ściśle związane jest też z psychologią. Taki spokój ducha, ta pomoc między sobą jest bardzo istotna. Oczywiście pomoc psychologiczna w takich sytuacjach jest dość ograniczona, bo nie możemy z Państwem kontaktować się indywidualnie, natomiast proponuje przeglądać strony internetowe, tam naprawdę ruszyła lawina takiej fajnej pomocy. Są tam psychologowie i na co dzień pracujący w wojsku, ale również w różnych instytucjach prywatnych. Ogłaszają się z taką ofertą, że rzeczywiście można się z nimi kontaktować i taką pomoc psychologiczną otrzymać. Korzystajmy z tego, bo to jest naprawdę oferta płynąca z serca psychologów – zachęcała Katarzyna Wiejak, psycholog w dowództwie WOT.

Jeden ze słuchaczy zapytał żołnierzy WOT o możliwość podróżowania.

– Zwracamy uwagę na to, że przejazd na duże odległości wiąże się z wizytą czy to na stacji paliw, czy w jakimś sklepie, a to są właśnie miejsca, które są takimi węzłowymi miejscami, w których może dojść do zakażenia, więc jeżeli nie ma poważnego powodu, aby zmieniać swoje miejsce pobytu, to odradzalibyśmy to – podkreślił pułkownik Marek Pietrzak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem żołnierzy WOT można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj