fot. Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] S. Kogut: Polscy rolnicy dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebują ogromnego wsparcia z UE

Polscy rolnicy dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebują ogromnego wsparcia z Unii Europejskiej – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja senator Stanisław Kogut. Polityk odniósł się w ten sposób do mianowania Janusza Wojciechowskiego na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Janusz Wojciechowski został zaakceptowany przez Parlament Europejski na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa. Kandydat do Senatu RP ocenił tę decyzję jako bardzo dobrą.

– Pan Janusz Wojciechowski jest bardzo dobrym kandydatem na komisarza. Ma ogromne doświadczenie życiowe. (…) Nie można zapomnieć o tym, że jest on profesjonalistą, jeśli chodzi o polskie rolnictwo. Polscy rolnicy dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebują ogromnego wsparcia z Unii Europejskiej. Bezpieczeństwo żywnościowe państwa i narodu wymaga takich ludzi jak on – sprawiedliwych – powiedział senator Stanisław Kogut.

– Polski kandydat był prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Ponadto był posłem na Sejm RP, a także wicemarszałkiem, był posłem do Parlamentu Europejskiego oraz audytorem europejskim. Według mnie to bardzo wszechstronny i dobrze przygotowany do tej funkcji człowiek – dodał.

Polityk, odnosząc się do zbliżających się wyborów parlamentarnych, zaznaczył, że „zawsze był za Polską solidarną i socjalną, jeżeli chodzi o sprawę mieszkań”.

– Sądzę, że ten problem zostanie rozważony w tej kadencji. Trzeba zauważyć, że zostaną podjęte takie decyzje, że zostanie przyspieszona budowa tych mieszkań dla młodych małżeństw. To kwestia, która powinna być rozwiązania – wskazał kandydat do Senatu RP.

Cała rozmowa ze Stanisławem Kogutem dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj