fot. wikipedia

[TYLKO U NAS] Red. P. Górny: Jeśli Kościół w Polsce ulegnie, to dyktatura relatywizmu całkowicie zapanuje na Starym Kontynencie

Idzie wielki atak na Polskę. Jeżeli uda się zrobić z Polską to, co z wieloma innymi Kościołami, chociażby w Europie Zachodniej, to dyktatura relatywizmu całkowicie zapanuje w Europie. Stawka tego starcia jest olbrzymia – powiedział w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja red. Paweł Górny.

Światowy Zakon Szatana odprawił „czarną mszę” o zwycięstwo aborcji w Polsce. Red. Paweł Górny powiedział, że „to pokazuje, że toczy się wielka walka duchowa, olbrzymie zmaganie o duszę narodu”.

– Znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji. Takiego ataku duchowego jeszcze u nas nie było. Zobaczmy, jaka jest agresja, skala nienawiści, rzucane wulgaryzmy wobec księży, wiernych. (…) Trudno sobie wyobrazić i wytłumaczyć sobie to wszystko inaczej niż odwołując się do wymiaru duchowego, do wojny duchowej, jaka się dzisiaj toczy. To widzimy chociażby w tym, że włączają się w to otwarcie sataniści – wskazał gość Radia Maryja.

Publicysta zaznaczył, że fakt odprawienia „czarnej mszy” przez Światowy Zakon Szatana „pokazuje, po jakiej stronie się opowiadamy”.

– Po stronie, gdzie jest Kościół katolicki czy po stronie, gdzie jest Światowy Zakon Szatana. W tej chwili stajemy po takiej stronie, że nie ma trzeciego rozwiązania. To pokazuje skalę walki duchowej. Polska jest ostatnim krajem w Europie, w którym zachowała się tradycja, wiara chrześcijańska w takim stopniu, że jest w stanie wpływać na życie społeczne, że Kościół nie znajduje się w defensywie i jest w stanie kształtować serca i sumienia także polityków. Widać wyraźnie, że w tej chwili idzie wielki atak na Polskę. Jeżeli uda się zrobić z Polską to, co z wieloma innymi Kościołami, chociażby w Europie Zachodniej, to dyktatura relatywizmu całkowicie zapanuje w Europie. Stawka tego starcia jest olbrzymia – wyjaśnił red. Paweł Górny.

Gość „Aktualności dnia” zauważył, że „w większości w tych protestach nie biorą udziału sataniści, tylko są to ludzie ochrzczeni, należący do Kościoła katolickiego. To wydaje się największym problemem”.

– Jest jakaś ślepota duchowa, przepaska zawiązana na oczy, dlatego że wiele z tych osób jest przekonanych, że to oni stają po stronie dobra, praw kobiet. Widać olbrzymie zwiedzenie. Oprócz uwiedzionej większości, zwłaszcza młodzieży, widać, że te protesty są bardzo dobrze przygotowane, operacje są skoordynowane, hasła są wcześniej przygotowywane. Tutaj nic nie jest przypadkowe. Wiadomo, że część z organizacji, które animują protesty, jest finansowana przez różne podmioty międzynarodowe związane z Georgem Sorosem. Wielu siłom zależy na tym, żeby dzisiejszą władzę obalić i widać, że wszystkie siły skumulowały się pod jednym sztandarem – powiedział publicysta.

Cała rozmowa z red. Pawłem Górnym w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj