[TYLKO U NAS] Red. A. Stelmasiak o wyborze przewodniczącej sejmowej komisji rodziny: Zmieniła się technika mrożenia ws. projektu #ZatrzymajAborcję

W sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej po prostu zmieniła się technika mrożenia – powiedział na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia” redaktor tygodnika „Niedziela” Artur Stelmasiak.

Przewodniczącą sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej została Magdalena Biejat z Lewicy Razem. Jej wybór stawia pod znakiem zapytania procedowanie projektu „Zatrzymaj Aborcję”.

– Moim zdaniem po prostu zmieniła się technika mrożenia. Przypomnę, że pod koniec 2017 r. projekt „Zatrzymaj Aborcję” z prawie milionem podpisów trafił do Sejmu. (…) To było wielkie poruszenie w całej Polsce. Natomiast w Sejmie projekt ten najpierw był sabotowany na Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, również przez byłą minister rodziny Bożenę Borys-Szopę, która kierowała tą komisją. Posłom poprzedniej kadencji wyrzuty sumienia nie pozwalały nie zajmować się tą sprawą i co jakiś czas było głosowanie w tej sprawie. Wówczas pojawiała się koalicja, więc PiS głosował razem z Nowoczesną i Platformą Obywatelską, żeby się tym nie zajmować. Liczba posłów PiS-u, którzy głosowali za życiem z komisji na komisję rosła, więc kierownictwo partii najwyraźniej wymyśliło inną blokadę, czyli powołanie specjalnej podkomisji do tego projektu, (…) która nie zebrała się ani razu. Teraz chcą to blokować rękoma skrajnej lewicy – zaznaczył redaktor tygodnika „Niedziela”.

– Doszły mnie słuchy, że na klubie wyjazdowym PiS-u w Ożarowie Mazowieckim była mowa, że Prawo i Sprawiedliwość musi iść do centrum, czyli na lewo – dodał.

Redaktor „Niedzieli” wskazał, że „widzi poruszenie w Prawie i Sprawiedliwości, w którym niektórzy posłowie nie zgadzają się z taką polityką partii”

– Nie wszyscy posłowie, którzy chcieli być w tej komisji – a z punktu widzenia kierownictwa partii są niepewni, mają za dobrze uformowane sumienie – mogli się do niej dostać. Dwie posłanki – Elżbieta Duda i Dominika Chorosińska – zagłosowały przeciwko tej kandydaturze i opowiedziały się za kandydaturą Grzegorze Brauna, który sam się zgłosił, bo jest jedynym posłem Konfederacji w tej komisji – powiedział.

Gość Radia Maryja podkreślił, że „Prawo i Sprawiedliwość popełnia wszystkie błędy zachodniej, europejskiej chadecji”.

– Oni też robili małe kroki w lewą stronę, tłumacząc, że jak lewica dojdzie do władzy, to zrobi gorzej. Mamy taki efekt, że chadecy w Hiszpanii wprowadzali aborcję, a chadecka partia Angeli Merkel wprowadziła związki homoseksualne. Powinno nam zależeć, żeby wybierać dobrych polityków, ale (…) i dbać, żeby ci rządzący nie wychylali się w lewo – wskazał.

Cała rozmowa z red. Arturem Stelmasiakiem z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj