fot. twitter.com/RBakiewicz

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Rewolucja wroga Chrystusowi postępuje szybciej niż mogłoby się nam wydawać

Nurt antycywilizacyjny przybiera na sile. Zło przekracza kolejne granice, co doprowadziło do obecnej sytuacji. Z perspektywy poprzednich dwóch lat wydaje się to niewyobrażalne. Rewolucja wroga Chrystusowi postępuje szybciej niż mogłoby się nam wydawać – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Robert Bąkiewicz odniósł się do sytuacji katolików w Polsce, zaznaczając, że „w którymś momencie musieliśmy stanąć na progu naszych kościołów, by je bronić”.

– Nurt antycywilizacyjny przybiera na sile. Zło przekracza kolejne granice, co doprowadziło do obecnej sytuacji. Z perspektywy poprzednich dwóch lat wydaje się to niewyobrażalne. Rewolucja wroga Chrystusowi postępuje szybciej niż mogłoby się nam wydawać. Jako katolicy pozwalając na rozwój liberalizmu w sferze wypowiadania własnych poglądów, w większości uznajemy, że można być pobożnym katolikiem w życiu prywatnym, a w życiu społecznym niekoniecznie. To sprzeczność, w której nie da się dalej funkcjonować. To prowadzi do dalszych ataków na kościoły, kapłanów czy wiernych – powiedział gość Radia Maryja.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wskazał, że „najważniejsze zadanie należy do duchowieństwa – biskupów, księży, zakonników – ale świeccy również mają zadania, które powinni realizować”.

– Jako świeccy powinniśmy podnieść sztandary powrotu do wartości katolickich i odtworzenia takich zasad w życiu społecznym i politycznym, o które prosi nas Chrystus. (…) Powinniśmy jasno stwierdzić, że na zło w przestrzeni publicznej nie możemy się zgadzać, a powinniśmy z nim wojować. (…) Nie możemy mówić, że zło ma takie same prawa, jak dobro; że prawda i fałsz mogą stać na tym samym poziomie, bo doprowadza to do sytuacji, że dzisiaj zdecydowana część społeczeństwa, szczególnie młodych ludzi, stoi w opozycji do tego, czego nauczał Chrystus – zauważył.

W kontrrewolucji powinniśmy przestać wchodzić na pole, które budują rewolucjoniści. Od rewolucji francuskiej bardzo często ruchy kontrrewolucyjne próbowały w jakiś sposób układać się z drugą stroną, co sprawiło, że dzisiaj stoimy w sytuacji, gdzie – wydawałoby się – w narodzie katolickim widzimy ogromną nienawiść do Kościoła – kontynuował Robert Bąkiewicz.

– W sytuacjach realnych ataków na Kościół musimy stanąć w obronie ludzi. (…) Powinniśmy też przeprowadzać formację wśród osób, które chcą walczyć z liberalnym, marksistowskim walcem, który rozjeżdża polskie społeczeństwo. Powinniśmy mieć coraz więcej wiedzy na temat naszej wiary. To chcemy robić – organizować spotkania, szkolić ludzi, nawiązywać współpracę z kapłanami, pomagać duchownym w sprawach porządkowych. (…) Powinniśmy jasno postawić sprawę. Chcemy przywrócenia porządku katolickiego, bo on nie tylko daje nam szansę na zbawienie, ale daje również równowagę w życiu społecznym i politycznym – podkreślił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Cała rozmowa z Robertem Bąkiewiczem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl