[TYLKO U NAS] Prowincjał ks. J. Walkiewicz TChr: Działalność Radia Maryja wśród Polonii jest nie do przecenienia. To łącznik z Polską

Jeżeli chodzi o Polonię, działalność Radia Maryja jest nie do przecenienia. Jest bardzo ważna, ponieważ – oprócz najważniejszej sfery, czyli kształtowania naszej wiary – jest to łącznik z Polską. Pokazuje nam polską rzeczywistość w sposób prawdziwy, niezafałszowany – zaznaczył ks. Jacek Walkiewicz, przełożony prowincji północno-amerykańskiej księży chrystusowców dla Polonii zagranicznej, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Poza Polską żyje od 18 do 20 mln Polaków i osób polskiego pochodzenia. Z tej liczby od 9 do 10 mln żyje na terenie Stanów Zjednoczonych oraz około 800-900 tys. w Kanadzie. Posługę kapłańską pośród tej grupy Polonii pełnią m.in. księża chrystusowcy. Od 1 sierpnia stanowisko przełożonego prowincji północno-amerykańskiej księży chrystusowców dla Polonii zagranicznej objął ks. Jacek Walkiewicz [zobacz więcej].

W Calgary Rodzina Radia Maryja jest bardzo silna, prężna. Są to ludzie, na których zawsze mogę liczyć, którzy w różnych sprawach duszpasterskich bardzo chętnie udzielają pomocy i poświęcają swój czas, trud, wysiłek. To jest coś pięknego. Także w poprzednich placówkach na terenie Kanady czy Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowałem, te grupy są. Muszę powiedzieć, że są to bardzo, ale to bardzo wartościowi ludzie, na których mogę się oprzeć. Działalność Radia Maryja, jeżeli chodzi o Polonię, jest nie do przecenienia. Jest bardzo ważna, ponieważ – oprócz najważniejszej sfery, czyli kształtowania naszej wiary – jest to łącznik z Polską. Radio Maryja i TV Trwam w jakiś sposób przybliża nas do Polski, jednoczy z Polską. Pokazuje nam polską rzeczywistość w sposób prawdziwy, niezafałszowany. Za tę wielką pracę ja jako duszpasterz i moi parafianie, którzy są blisko Radia Maryja, jesteśmy wam bardzo, bardzo wdzięczni. Jest to praca nie do przecenienia – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z prowincjałem ks. Jackiem Walkiewiczem dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj