fot. twitter.com/SiecObywatelska

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Jacyna-Onyszkiewicz o nękaniu Fundacji „Lux Veritatis” przez Stowarzyszenie Watchdog: Tu nie chodzi o żadne informacje publiczne czy pilnowanie swobód obywatelskich, ale chodzi o zniszczenie Fundacji „Lux Veritatis”

Stowarzyszenie Watchdog przekracza ramy, które są w jej statucie i nęka Fundację „Lux Veritatis”, a tym samym całą Rodzinę Radia Maryja. Teraz mamy do czynienia z nową jakością, ponieważ (…) wykorzystuje się system sądownictwa polskiego, który umożliwia swobodne manipulowanie pewnymi zapisami. Teraz dochodzimy do takiej sytuacji, w której okazuje się, iż tu nie chodzi o żadne informacje publiczne czy pilnowanie swobód obywatelskich, ale chodzi o zniszczenie Fundacji „Lux Veritatis” – powiedział prof. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz zwrócił uwagę na działalność Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.

– Zespół powstał w 1997 roku w z inicjatywy pana prof. Janusza Kaweckiego, dlatego że już w tym czasie miały miejsce ogromne ataki na Radio Maryja. Powstała wówczas inicjatywa, aby bronić Radia Maryja. Od tego czasu Zespół istnieje i mamy obecnie jego piątą kadencję. Służymy pomocą w sytuacjach, w których ataki na Radio Maryja i Telewizję Trwam nasilają się. Teraz mamy okres, w którym organizacja pożytku publicznego, czyli Stowarzyszenie Watchdog wykorzystuje kruczki prawne i niesprecyzowanie pewnych zapisów dot. ustawy o informacji publicznej do tego, aby atakować Fundację „Lux Veritatis”, a tym samym Telewizję Trwam – wyjaśnił.

Gość „Aktualności dnia” zaakcentował, że Stowarzyszenie Watchdog przekracza swoje kompetencje, nękając Fundację „Lux Veritatis”.

– Stowarzyszenie Watchdog przekracza ramy, które są w jej statucie i nęka Fundację „Lux Veritatis”, a tym samym całą Rodzinę Radia Maryja. Teraz mamy do czynienia z nową jakością, ponieważ ataki były przeróżne i wiemy, że było ich do tej pory ponad 50 tysięcy, ale od niedawna wykorzystywana jest nowa jakość, bo wykorzystuje się system sądownictwa polskiego, który umożliwia swobodne manipulowanie pewnymi zapisami. Teraz dochodzimy do takiej sytuacji, w której okazuje się, iż tu nie chodzi o żadne informacje publiczne czy pilnowanie swobód obywatelskich, ale chodzi o zniszczenie Fundacji „Lux Veritatis” poprzez likwidację jej narzędzi – mówił przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.

Prof. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz podkreślił, że jeśli chce się zdechrystianizować Europę, trzeba Polskę pozbawić wiary katolickiej.

– Żeby zdechrystianizować Europę, trzeba zdechrystianizować Polskę, a Polski nie da się pozbawić wiary katolickiej, jeżeli istnieje ponad 100-tysięczna Rodzina Radia Maryja (…). Dlatego jest walka o zlikwidowanie i utrudnienie pracy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Chodzi o zmarginalizowanie rzeszy aktywnych katolików, których nazywamy Rodziną Radia Maryja. Powstaje pytanie o to, dlaczego ma być zlikwidowane chrześcijaństwo w Europie? Odpowiedź jest dość prosta: dlatego, że ruchy globalistyczne opierają się na neomarksizmie, którego zasadniczą ideą jest zlikwidowanie pojęć krępujących wolność człowieka – powiedział profesor.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. Zbigniewa Jacyny-Onyszkiewicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl