fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: Wielki kryzys demograficzny dotyka nie tylko nas. Jest on dziś czymś permanentnym i nasilającym się w całej cywilizacji Zachodu

Kryzys demograficzny jest rezultatem błędów i wyborów człowieka Zachodu.  Jest skutkiem ukąszenia duchowego, dzięki któremu wlał się do ludzkich dusz diabelski jad pychy. Pycha i bezgraniczna miłość do siebie nie tylko odcięła ludzi od poznawania rzeczywistości, od Pana Boga, ale wielu odebrała rozum i wolną wolę oraz wytworzyła w ludziach nową ideologię, kierującą się hasłem „nice and easy” – miło, łatwo i przyjemnie. W ramach tej ideologii narodziła się w cywilizacji Zachodu  cywilizacja śmierci – mówił w felietonie Radia Maryja z cyklu „Spróbuj pomyśleć” prof. Paweł Skrzydlewski, filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Na początku felietonu gość Radia Maryja podkreślił, że w Polsce mamy do czynienia z coraz niższą dzietnością.

– Gdy docierają do nas informacje demograficzne, ile młodych Polek i Polaków przyszło rocznie na świat, ogarnia nas wielki smutek, bo dowiadujemy się, że przyszło na świat ponad 330 tys. osób, gdy tymczasem w zeszłym roku zmarło 500 tys. ludzi – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski

– Polska wymiera i jest to informacja o wiele gorsza od tych, które dotyczą podwyżki cen gazu, benzyny, żywności, pandemii COVID-19, ataków hybrydowych na nasz kraj oraz całej setki innych wydarzeń, które docierają do nas z mediów dzień w dzień – dodał.

Wskazał, że taka sytuacja następuje pomimo licznych prorodzinnych wsparć ze strony polskiego rządu.

– Pomimo licznych państwowych programów wsparcia rodziny rodzi się coraz mniej Polaków. Wszak bez nowych i licznych pokoleń nie ma naszej przyszłości państwowej ani narodowej, ani naszej cywilizacji. Powinno być nas jak najwięcej – zwrócił uwagę felietonista.

Jak podkreślił prof. Paweł Skrzydlewski, zagrożeniem dla polskiej demografii są ideologie, które coraz bardziej rozpowszechniają się w krajach Zachodu.

– Współczesna plaga tzw. aborcji idąca już w dziesiątkach milionów rocznie [czytaj więcej], pogłębia w ludziach Zachodu pychę wyrażającą się w konsumpcjonizmie i hedonizmie. Cóż dopiero mówić o modzie na homo związki, o ideologii LGBT+ i Queer, których związki i rodzina są czynnikami ujarzmiającymi wolne i nieokreślone jednostki, czyli jednostki żyjące tylko dla siebie – podkreślił filozof.

– Jest to największa pycha. Kto żyje tylko dla siebie – umiera. Ludzie Zachodu nauczyli się żyć tylko dla siebie, więc umierają. Pycha nie pozwoliła im być posłusznym nakazom Pana Boga – dodał.

Prof. Paweł Skrzydlewski wskazał, że ratunku należy szukać przede wszystkim w życiu i tam, gdzie szukali tego ratunku nasi ojcowie, czyli w wierności Panu Bogu i jego woli. Ona nakazuje przekazywać życie i czynić sobie ziemię poddaną.

– Gdy wkroczymy na drogę wierności Bogu i dostrzeżemy w tej wierności swój własny sposób na szczęście, to będzie dane nam zwycięstwo. Uratujemy siebie, nasze rodziny, naród i państwo. Trzeba więc naszego osobistego i rodzinnego, a także narodowego nawrócenia. Jeśli go nie będzie, to rzeczywiście pomrzemy – podkreślił filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

– W nawróceniu do Boga, który jest przecież pełnią życia, nie powinniśmy rezygnować z używania rozumu, z zadawania pytań i szukania prawdy o sobie samym – dodał.

Cały felieton autorstwa prof. Pawła Skrzydlewskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj