fot. facebook.com/wojewodaCzarnek/

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: A. Bodnar skompromitował urząd Rzecznika Praw Obywatelskich

Adam Bodnar po raz kolejny już skompromitował urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Dobrze, że jego kadencja powoli dobiega końca mówił w środowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wojewoda lubelski.

Adam Bodnar zaskarżył gminy, które przyjęły uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. Jego zdaniem to przejaw dyskryminacji i uderzenie w prawa człowieka.

Według Ordo Iuris, działania RPO są natomiast bezzasadne, a przyjęte dokumenty w tej sprawie pozostają całkowicie w zgodzie z zasadą praworządności i nikogo nie dyskryminują.

Pierwsze skargi ze strony Adama Bodnara dotyczą gminy Lipinki (woj. małopolskie), Istebna (woj. śląskie), Klwów (woj. mazowieckie), Serniki (woj. lubelskie) oraz Niebylec (woj. podkarpackie).

Podkreślmy, że w tych wszystkich uchwałach, które były później nagradzane medalem za postawę trwania w obronie chrześcijaństwa i moralności młodzieży, nie ma mowy o dyskryminowaniu kogokolwiek. Jest jednoznacznie wskazane, że występujemy przeciwko ideologii LGBT – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Przypomnijmy, że uchwały „Stop LGBT” nie są prawotwórcze. To nie jest coś, co powoduje, że np. homoseksualiści nie mogą wchodzić do urzędów. Wtedy rzeczywiście byłby to przejaw dyskryminacji. Tutaj natomiast nie ma w ogóle mowy o człowieku, a o ideologii. Takie jest stanowisko większości radnych w tej sprawie, a nie uchwała prawotwórcza. Więc o jakiej dyskryminacji Rzecznik Praw Obywatelskich mówi? – pytał poseł PiS.

Zdaniem gościa Radia Maryja, Adam Bodnar po raz kolejny się kompromituje. Jak dodał, dobrze, że kadencja obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich powoli dobiega końca.

To była kompromitująca kadencja. Adam Bodnar wielokrotnie już skompromitował urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Ten urząd powinien służyć obronie wolności oraz praw wszystkich obywateli i ludzi w Polsce. Natomiast Adam Bodnar stawia się po stronie jakiejś drobnej mniejszości, i to jeszcze mniejszości w mniejszości, bo przecież niecałe środowisko homoseksualistów wychodzi na ulice i skanduje różnego rodzaju obrzydliwe hasła, czy profanuje symbole religijne – zauważył były wojewoda lubelski.

Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiada kolejne skargi na uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. Podobne dokumenty obowiązują obecnie w ponad 50-ciu gminach, powiatach i niektórych województwach. Wciąż dołączają do nich kolejne samorządy.

Całą rozmowę z udziałem prof. Przemysława Czarnka w środowym programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj