PAP/Leszek Szymański

Władze Warszawy: Awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta do godz. 22.00

Władze Warszawy poinformowały, że awaria ciepłownicza powinna zostać usunięta do godz. 22.00. Przy ul. Powsińskiej w Warszawie doszło do uszkodzeniu jednej z dwóch magistrali z gorącą wodą. Zalane zostały piwnice w pobliskich budynkach oraz garaże. W wyniku wycieku wody i pojawienia się pary poparzone zostały dwie osoby. Trafiły one do szpitala.

Część mieszkańców stolicy nie ma ciepłej wody i ogrzewania. Służby techniczne pracują nad ograniczeniem zasięgu awarii.

Za dostawy ciepła odpowiada prywatna spółka Veolia. Aleksandra Żurada, rzecznik spółki, powiedziała, że awarie się zdarzają.

– Nasza sieć warszawska ma ponad 65 lat i 1800 kilometrów, natomiast sam plan remontowy, diagnostyczny sieci to jest plan corocznie wykonywany. Veolia inwestuje ponad 150 mln zł rocznie w inwestycje i modernizację sieci, więc trzeba pamiętać, że te awarie się zdarzają i tutaj trudno mi mówić o szczegółach – zaznaczyła Aleksandra Żurada.

Władze Warszawy zdecydowały się na zorganizowanie sztabu kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Veolia Energia Warszawa S.A.

Prezydent Rafał Trzaskowski powiedział, że za wyjaśnienie przyczyn awarii odpowiada prywatna spółka. Ona też poniesie koszty związane z awarią.

 

RIRM

drukuj