fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: To, co się działo z profanacją Mszy św., co się działo z odniesieniem do Pana Jezusa czy do Matki Bożej, te wulgarne napisy – to pokazuje, z jak potężnym problemem mamy do czynienia

To, co się działo z profanacją Mszy św., co się działo z odniesieniem do Pana Jezusa czy do Matki Bożej, te wulgarne napisy – to wszystko pokazuje, z jak potężnym problemem mamy do czynienia. Rewolucja kulturowa, neomarksistowska, ma ogromnie antychrześcijański charakter i to trzeba widzieć – mówił w rozmowie z reporterem TV Trwam prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca akademicki.

W wielu miejscach Polski trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że tzw. przesłanka eugeniczna aborcji jest niezgodna z konstytucją. Demonstracje często przybierają formę profanacji kościołów i prób wdarcia się do świątyń. Manifestacje te charakteryzują się również wulgarnymi hasłami skandowanymi przez uczestników.

To jest wojna kulturowa, która ma wymiar duchowy – ocenił prof. Mieczysław Ryba.

– W istocie jest kompletnym nieporządkiem intelektualnym i moralnym, który wyraża się wręcz aktami satanistycznymi, bo to, co się działo z profanacją Mszy św., co się działo z odniesieniem do Pana Jezusa czy do Matki Bożej, te wulgarne napisy – to wszystko pokazuje, z jak potężnym problemem mamy do czynienia. Rewolucja kulturwa, neomarksistowska, ma ogromnie antychrześcijański charakter i to trzeba widzieć, to trzeba czytać, a nie być naiwnym – akcentował rozmówca TV Trwam.

Wraz z wykluczeniem możliwości zabijania dzieci nienarodzonych z powodu choroby, powinny pojawić się działania państwa, które mogłyby pomóc matkom wychowującym niepełnosprawne pociechy – wskazał politolog.

– Jeśli mówimy o ewentualnym zwiększeniu ochrony matek, które przyjmują niepełnosprawne dzieci – oczywiście, że to można i należy wzmocnić, pomóc ludziom, jak najbardziej. (…) Jeśli chronimy życie, to chronimy je prawnie, a zarazem socjalnie dajemy jakieś możliwości rehabilitacji, możliwości rozwoju, możliwości normalnego życia – zaznaczył wykładowca akademicki.

Sprawę strajków usiłuje politycznie wykorzystać lewica. W Sejmie przedstawiciele tego środowiska usiłowali dziś zablokować prace izby [więcej]

Poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus krzyczała z mównicy sejmowej, że domaga się liberalizacji prawa aborcyjnego.

– Myślę, że ona jest troszkę niżej intelektualnie niż te inne dziewczynki. Scheuring-Wielgus nigdy nie błyszczała intelektem – podsumował prof. Mieczysław Ryba.  

radiomaryja.pl

drukuj