fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o dymisji J. Gowina: Lider Porozumienia robił wszystko, aby taki był finał tej sprawy. Sam nie chciał wyjść z rządu i chciał zostać z niego wyrzucony, aby móc manifestować swoją krzywdę

Jarosław Gowin robił wszystko, aby taki był finał tej sprawy. Sam nie chciał wyjść z rządu i chciał zostać z niego wyrzucony, aby móc manifestować swoją krzywdę oraz to, iż ma inny pogląd na sprawy gospodarcze niż PiS. To dziwne, bo kilka miesięcy temu podpisał się pod rozwiązaniami zaproponowanymi przez rząd Zjednoczonej Prawicy (…). Jarosław Gowin poczuł słabość, kiedy stracił ogrom posłów, których wyprowadził Adam Bielan. Wydaje się, że chciał być poza rządem i szukać szczęścia w innych konstelacjach politycznych. To bardzo ryzykowna gra polityczna – powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog, wykładowca akademicki, we wtorkowym programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Wewnętrzny konflikt w ramach Zjednoczonej Prawicy znalazł swój finał, którym jest wyrzucenie Jarosława Gowina z rządu. Jak wskazał prof. Mieczysław Ryba, lider Porozumienia od dłuższego czasu był głównym krytykiem Polskiego Ładu, czyli sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości, pod którym sam się podpisał.

– Jarosław Gowin robił wszystko, aby taki był finał tej sprawy. Sam nie chciał wyjść z rządu i chciał zostać z niego wyrzucony, aby móc manifestować swoją krzywdę oraz to, iż ma inny pogląd na sprawy gospodarcze niż PiS. To dziwne, bo kilka miesięcy temu podpisał się pod rozwiązaniami zaproponowanymi przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Przez ostatnie tygodnie Jarosław Gowin był głównym krytykiem Polskiego Ładu (…). Patrząc na chłodno, ta sytuacja była nie do utrzymania dla rządu – wskazał gość TV Trwam.

Dymisja Jarosława Gowina jest podsumowaniem pasma nieszczęść, które spotkało jego ugrupowanie.

– Jarosław Gowin poczuł słabość, kiedy stracił ogrom posłów, których wyprowadził Adam Bielan. Wydaje się, że chciał być poza rządem i szukać szczęścia w innych konstelacjach politycznych. To bardzo ryzykowna gra polityczna – oznajmił politolog.

Zarząd Krajowy Porozumienia podjął dzisiaj decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy. Parlamentarzyści Porozumienia mają utworzyć własne koło parlamentarne.

– Może za tym pójść utrata stanowisk w wielu samorządach, sejmikach, Spółkach Skarbu Państwa dla ludzi z partii Jarosława Gowina – skomentował prof. Mieczysław Ryba.

Dymisja Jarosława Gowina może wpłynąć na zmianę postrzegania zapisów Polskiego Ładu przez Polaków.

– Jarosław Gowin wzmacniał czarny PR, a nie go osłabiał. Odpowiadał za resort rozwoju, czyli resort, który jest kluczowy w kwestii Polskiego Ładu. Nie znam szczegółów wewnętrznych, natomiast takie rzeczy jak przygotowywanie ustaw, procedowanie, konsultacje międzyresortowe są kuchnią przygotowań legislacyjnych. Jeśli Jarosław Gowin zajmował się krytyką Polskiego Ładu, a nie intensywną pracą w tym zakresie, to rzeczywiście mógł to być powód merytoryczny jego dymisji. Jarosław Gowin przez ostatnie tygodnie zajmował się bardzo ostrą krytyką tego, co sam podpisał i był bardziej polityczny niż merytoryczny w pracach – powiedział wykładowca akademicki.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl