fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Na poziomie kulturowym katolicy przegrywają

Gdzieś ten świat oszalał. Co więcej, coraz bardziej szaleje z wielu powodów. Nade wszystko przyczyna jest w tym, że na poziomie kulturowym katolicy przegrywają. Świadczą o tym wybory. Ale zobaczmy, co dzieje się w kulturze. Kwiat polskich artystów bardzo jednoznacznie w czasie tej kampanii opowiedział się po stronie rewolucji, po stronie lewicy – zaznaczył w programie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam prof. Mieczysław Ryba.

Zakończyły się wybory parlamentarne i w kontekście tych wyborów pojawia się cały szereg pytań o kondycję naszego państwa, ale też o kondycję naszego społeczeństwa – powiedział prof. Mieczysław Ryba

Frekwencja była bardzo duża, ale mobilizowali się nie tylko zwolennicy prawicy, ale i lewicy. W parlamencie pojawią się postaci i ugrupowania skrajnie rewolucyjne, nastawione na rewolucję seksualną do tego stopnia, że nie minęło kilka dni, kiedy na ostatnim posiedzeniu Sejmu tamtej kadencji pojawił się projekt „Stop Pedofilii”, a to wywołało protesty „tęczowych” środowisk, jakieś obsceniczne tańce pod oknem papieskim w Krakowie, okrzyki, że nie chcemy Kościoła, czy nie chcemy misjonarzy, tylko lekarzy itp. To wszystko świadczy i pokazuje, co w Polsce się dzieje. Nie chodzi o to, że ludzie dzielą się na zwolenników Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny. Nie chodzi o to, że dzielą się na zwolenników Janusza Korwin-Mikke i Włodzimierza Czarzastego. Chodzi o to, że dzielą się kulturowo i cywilizacyjnie. Przez środek Polski idzie mur, ściana tych, którzy są zwolennikami tradycyjnych zasad, tradycyjnej rodziny i tych, którzy są zwolennikami zrewolucjonizowania tego wszystkiego – zwrócił uwagę autor felietonu.

Politolog odniósł się również do słów wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, który powiedział „Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane”.

Te słowa wywołały skandal w mediach liberalnych. Były ogromne ataki, bo przecież „jak można mówić o takim powołaniu?”. Gdzieś ten świat oszalał. Co więcej, coraz bardziej szaleje z wielu powodów. Nade wszystko przyczyna jest w tym, że na poziomie kulturowym katolicy przegrywają. Świadczą o tym wybory. Ale zobaczmy, co dzieje się w kulturze. Kwiat polskich artystów bardzo jednoznacznie w czasie tej kampanii opowiedział się po stronie rewolucji, po stronie lewicy – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

 

Radiomaryja.pl

drukuj