fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: Prof. Bogdan Chazan niewątpliwie daje świadectwo w obronie życia

Pan profesor Bogdan Chazan niewątpliwie daje świadectwo w obronie życia. W swojej dzisiejszej wypowiedzi przedstawił potrzebę takiego właśnie świadectwa, które jest potrzebne nie jemu, ale innym, wobec których mogą być prowadzone podobne naciski – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odniósł się w ten sposób do wyróżnienia prof. Bogdana Chazana nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny.

W Krakowie przyznano nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny. To wyróżnienie przyznawane od 1997 roku przez Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło” i Fundację „Źródło” ludziom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz rodziny w Polsce, jej formacji i jej rozwoju. Tegorocznym laureatem został prof. Bogdan Chazan [zobacz więcej].

– Od 22 lat przyznaję nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny. Dzisiaj wręczana była w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej. Co roku kapituła przyznaje to wyróżnienie osobie, która przyczynia się do wspomagania rodziny i obrony życia. Uroczystość odbyła się w obecności ks. abpa Marka Jędraszewskiego – wskazał prof. Janusz Kawecki.

– Pan profesor Bogdan Chazan niewątpliwie daje świadectwo w obronie życia. W swojej dzisiejszej wypowiedzi przedstawił potrzebę takiego właśnie świadectwa, które jest potrzebne nie jemu, ale innym, wobec których mogą być prowadzone podobne naciski – podkreślił.

Głos podczas uroczystości zabrał także ks. abp Marek Jędraszewski.

– Ksiądz arcybiskup pokazywał – na przykładzie ludzi, którzy walczą o życie – jak zło jeszcze bardziej się rozprzestrzenia. Trzeba więc być przygotowanym na tego typu uderzenia i wspierać się przede wszystkim modlitwą. Trzeba wspierać też wszystkich tych, którzy przeciwstawiają się cywilizacji śmierci – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Jerzy Ciesielski był inżynierem budownictwa, wykładowcą Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Chartumskiego, działaczem społecznym.

W listopadzie 1985 Kuria Metropolitalna w Krakowie rozpoczęła jego proces beatyfikacyjny. 17 grudnia 2013 papież Franciszek zezwolił na ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego.

Całą rozmowę z prof. Januszem Kaweckim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj