[TYLKO U NAS] Ppor. D. Szuwara i kpr. P. Łuszczki z WOT: „Zawsze gotowi, zawsze blisko” zobowiązuje nas do czynnej służb społeczeństwu

Nasze motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko” zobowiązuje nas, aby zgodnie z ideą chrystusową służyć społeczeństwu. Byliśmy i jesteśmy zaangażowani w różne akcje, które mają pomóc najbardziej potrzebującym w walce z pandemią COVID-19 – powiedział ppor. Dariusz Szuwara z 6. Mazowieckiej Brygady OT, 61. Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od początku pandemii koronawirusa są zaangażowani w wiele akcji, mających na celu  służbę człowiekowi w potrzebie.

– Byliśmy i jesteśmy zaangażowani w szereg akcji, aby pomagać społeczeństwu przechodzić ten bardzo trudny okres. Pomagamy w różnych ośrodkach, w szpitalach poprzez mierzenie temperatury, udzielanie niezbędnych informacji społeczeństwu, jak należy postępować, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mówię tu o restrykcjach sanitarnych, ale także o podstawowych zasadach higieny – mówił ppor. Dariusz Szuwara.

W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy wzrost zakażeń COVID-19. Związane jest to z pojawiającymi się ogniskami zachorowań w kopalniach [czytaj więcej]. 

Na temat zaangażowania Terytorialsów w walkę z pandemią mówił również kpr. Przemysław Łuszczki z 5. Mazowieckiej Brygady OT, który również był gościem w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

– Jako żołnierze jesteśmy zaangażowani nie tylko w pomoc służbie zdrowia, ale także w akcje informacyjne. Na naszych profilach społecznościowych można odszukać informację, jak poprawnie założyć rękawiczki oraz maseczkę. Są tam też aktualne rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Naprawdę warto tam zaglądać. Te niewielkie elementy nie chronią tylko nas, ale nasze rodziny i bliskich, a także osoby, które spotykamy w codziennym życiu – poinformował kpr. Przemysław Łuszczki.

Kapral mówił o podstawowych, ale jednocześnie najważniejszych zasadach, chroniących nas przed zakażeniem COVID-19. Zachęcił do śledzenia i monitorowania informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz informacji umieszczanych na oficjalnych profilach społecznościowych WOT.

Całość rozmowy z przedstawicielami WOT można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj