[TYLKO U NAS] P. Kwaśniak o XVII Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny: Szliśmy w jednym celu – żeby zaafirmować wartość małżeństwa

Szliśmy międzypokoleniowo, często to były kilku- czy kilkunastoosobowe rodziny, ludzie przywiązani do wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci, do rodziny zbudowanej na sakramentalnym małżeństwie kobiety i mężczyzny. Wszyscy szliśmy w jednym celu – żeby zaafirmować wartość małżeństwa – mówił Paweł Kwaśniak, prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny, podsumowując w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja przebieg XVII Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.

W niedzielę odbył się XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z całego przebiegu Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Już po raz 17. taki marsz przeszedł ulicami Warszawy. Przede wszystkim dziękujemy Panu Bogu, że dopisała pogoda, bo zanosiło się na deszcz, a jednak były momenty, że gdzieś przez chmury przebijało słońce – mówił Paweł Kwaśniak.

Według szacunków Centrum Życia i Rodziny w wydarzeniu wziąć udział mogło nawet 10 tys. osób. Nieprzychylne inicjatywie media podają, że większość z nich stanowili ludzie starsi. Nie jest to jednak prawda.

– Były osoby w różnym wieku. Zawsze marsze były i są wydarzeniami wielopokoleniowymi. Były osoby starsze, były osoby w średnim wieku, była młodzież i były dzieci. Szliśmy międzypokoleniowo, często to były kilku- czy kilkunastoosobowe rodziny, ludzie przywiązani do wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci, do rodziny zbudowanej na sakramentalnym małżeństwie kobiety i mężczyzny. Wszyscy szliśmy w jednym celu – żeby zaafirmować wartość małżeństwa – zaznaczył prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1571588468479754243

Hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny brzmiało „I ślubuję Ci”. [czytaj więcej

Aby przypomnieć sobie, przypomnieć naszym bliskim i całemu społeczeństwu wartość tej przysięgi i treść słów, które jako małżonkowie wypowiadamy przed Bogiem i przed ludźmi – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Jest to szczególnie istotne w trwającym obecnie kryzysie małżeństwa, zwłaszcza w kwestii jego nierozerwalności. Zdaniem rozmówcy Radia Maryja współczesny świat wręcz zachęca do łamania przysięgi małżeńskiej.

– Cała antykultura, która wyziera z ekranów smartfonów, z ekranów telewizorów powoduje, że szczególnie młodzi ludzie (ale nie tylko) mają poczucie, że ślub to jest jakaś uroczystość w kościele, że zagrają organy, jest podniośle i uroczyście, potem spotkamy się na weselu, ale w którymś momencie można to rozerwać – wskazał Paweł Kwaśniak.

Gość Radia Maryja podkreślił, że rodzina i przyjaciele powinni pomagać małżeństwom w kryzysie, w podtrzymaniu związku, a nie doradzać rozwód.

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny nie jest jedyną tego typu inicjatywą. Podobne, choć mniejsze wydarzenia mają miejsca w całej Polsce. Zdaniem prezesa Fundacji Centrum Życia i Rodziny jest to reakcja na wszechobecny kryzys moralności.

Patronat medialny nad XVII Narodowym Marszem dla Życia i Rodziny sprawowały m.in. Radio Maryja oraz TV Trwam.

Całość rozmowy z Pawłem Kwaśniakiem w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl