[TYLKO U NAS] O. S. Pacholski do Rodziny Radia Maryja: Dziękuję za wasze trwanie przy Królowej Polski

Przybywacie dzisiaj, aby u Maryi szukać ratunku i nadziei. By modlić się we wszystkich naszych intencjach, błagać za naszą Ojczyznę o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu i tych wszystkich aktów zawierzenia, które tutaj były przez stulecia wypowiadane. Dziękuję za wasze trwanie przy Królowej Polski (…). Dziękuję za waszą gorliwość, bliskość, którą jako zakonnicy bardzo odczuwaliśmy i wciąż odczuwamy – mówił w sobotę o. Samuel Pacholski OSPPE, przeor Jasnej Góry, witając XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja przed obliczem Pani Częstochowskiej.

O. Samuel Pacholski powitał XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w Częstochowie, przypominając za św. Janem Pawłem II, że „tutaj bije serce Kościoła i serce narodu w sercu Matki. Ona wybrała sobie Jasną Górę, by stąd w sposób szczególny przemawiać do kolejnych pokoleń, do naszych sumień i serc”. Przywołał także słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który podkreślał z kolei, że Jasna Góra to miejsce władania Królowej: „To Ona wybrała to miejsce, w którym przez sześć wieków Jej obraz jest czczony i przez przyczynę Maryi zyskujemy dla naszego narodu wielkie łaski”.

– My zaś wszyscy tutaj przychodzący, to Jej dzieci, Jej sługi, Jej niewolnicy. Podążamy śladami tych dwóch wielkich świętych pielgrzymów, by jak oni uklęknąć i wpatrywać się w oblicze naszej Matki i od niej uczyć się czynić wszystko, co Syn powie (…). Zawierzenie Matce Bożej, wypowiadane „Totus Tuus” – jestem dla Ciebie – to dla nas wielkie zadanie i równocześnie wyzwanie, które zwłaszcza teraz, gdy Polska i świat odchodzą od Jezusa, od Dekalogu, musimy nieustannie podejmować stając się wiarygodnymi świadkami Ewangelii. Stając dziś przed obliczem Pani Jasnogórskiej, Matki Chrystusa i Królowej Polski, dziękujemy również Tej, która została dana narodowi polskiemu jako przedziwna pomoc i obrona. Wdzięczność, Kochani, jest pamięcią serca, dlatego dzisiaj tutaj jesteśmy, bo wiemy, komu i co zawdzięczamy –  wskazał przeor Jasnej Góry.

Paulin dziękował Rodzinie Radia Maryja za nieustanne trwanie przy Matce Bożej.

– Przybywacie dzisiaj, aby u Maryi szukać ratunku i nadziei. By modlić się we wszystkich naszych intencjach, błagać za naszą Ojczyznę o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu i tych wszystkich aktów zawierzenia, które tutaj były przez stulecia wypowiadane. Przybywacie także, a może przede wszystkim, by dziękować. Do tego dziękczynienia gorąco was zachęcam. W imieniu ojców i braci paulinów, stróżów tego miejsca, pragnę bardzo serdecznie podziękować za waszą obecność dzisiaj, za to, że jesteście świadkami wielkiej miłości do Jezusa i Maryi. Dziękuję za wasze trwanie przy Królowej Polski zwłaszcza w czasie szczytu epidemii, kiedy pielgrzymi nie mogli tutaj fizycznie przybywać. Za waszą duchową łączność, za korzystanie z różnych środków społecznego przekazu, zwłaszcza Radia Maryja, TV Trwam, dzięki którym łączyliście i łączycie się z tym miejscem codziennie. Dziękuję za waszą gorliwość, bliskość, którą jako zakonnicy bardzo odczuwaliśmy i wciąż odczuwamy – zaznaczył o. Samuel Pacholski.

Przeor zwrócił uwagę, iż XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest najliczniejszym tegorocznym zgromadzeniem wiernych u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.

– Jesteście pierwszą tak liczną w tym roku, zresztą zawsze najliczniejszą każdego roku, pielgrzymką, która w tym roku po raz pierwszy gromadzi się tutaj na jasnogórskich błoniach. Bóg zapłać! Wielkie Bóg zapłać dla ojców redemptorystów, na czele z Ojcem Prowincjałem i o. Tadeuszem Rydzykiem, który nas tutaj wezwał i prowadzi wielkie dzieło ewangelizacji przez media – podkreślił.

O. Samuel Pacholski przytoczył słowa ks. prymasa Augusta Hlonda, które wielokrotnie powtarzał ks. kard. Stefan Wyszyński.

„Walczcie z ufnością, pracujcie pod patronatem i opieką Najświętszej Maryi Dziewicy. Gdy przyjdzie zwycięstwo, będzie to Jej zwycięstwo” – mówił.

Za zakończenie przemówienia kapłan przywołał wezwanie Prymasa Tysiąclecia.

„Dziś potrzeba nowej mobilizacji Ojczyzny, różańcowej armii miłośników Maryi. Ponawiamy nasze oddanie się Tobie, Maryjo, w niewolę miłości – na przepadłe!” – akcentował przeor Jasnej Góry.

radiomaryja.pl

 

drukuj