[TYLKO U NAS] O. M. Waligóra OSPPE: Bóg zapłać za dar modlitwy wynagradzającej za bluźnierstwa przeciw Bogu, których nie było nawet w mrocznych czasach komunizmu

Bóg zapłać za to pielgrzymowanie, świadectwo wiary i dar modlitwy wynagradzającej za zniewagi, bluźnierstwa, świętokradztwa przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu, przeciw Eucharystii, przeciw Maryi – naszej Matce i Królowej, a tego nie było na tej ziemi nawet w mrocznych czasach komunizmu – powiedział, witając uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry.

Gdy patrzymy na was, możemy powiedzieć i powtórzyć jeszcze raz z mocą, że tutaj naprawdę bije serce narodu, w sercu Polski – powiedział o. Marian Waligóra OSPPE.

Dziś, na tym świętym miejscu, gdzie – jak czytamy w napisie umieszczonym na wałach jasnogórskich – bije serce narodu w sercu Matki, trwa na modlitwie ogromna rzesza pielgrzymów – apostolska Rodzina Radia Maryja. Nasze serca jednoczą się i chcą bić wspólnym rytmem miłości do Boga, Matki Najświętszej, Kościoła i naszej ziemskiej Ojczyzny – Polski – mówił przeor Jasnej Góry.

Bóg zapłać za to pielgrzymowanie, świadectwo wiary i dar modlitwy wynagradzającej za zniewagi, bluźnierstwa, świętokradztwa przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu, przeciw Eucharystii, przeciw Maryi – naszej Matce i Królowej, a tego nie było na tej ziemi nawet w mrocznych czasach komunizmu – dodał paulin.

Przeor Jasnej Góry zwrócił się również do ojców redemptorystów posługujących w katolickiej rozgłośni.

Ta XXVIII Pielgrzymka Rodzina Radia Maryja to ogromna łaska, ale też owoc waszej wielkiej oddanej pracy, posługi, za którą dziś z wałów jasnogórskich wam dziękujemy – powiedział o. Marian Waligóra OSPPE.

RIRM

drukuj