[TYLKO U NAS] O. M. Polak OSPPE przywitał pielgrzymów Rodziny Radia Maryja: Przybywacie na Jasną Górę, szukając u Matki Bożej pociechy, światła i umocnienia

Przybywacie na Jasną Górę, jak to czynili przodkowie nasi na przestrzeni dziejów, szukając u Matki Bożej pociechy, światła i umocnienia. Pragniecie zaczerpnąć ze źródła Wody Żywej, zbliżyć się do Boga, powierzyć swoje życie Matce Najświętszej – powiedział o Mieczysław Polak OSPPE, podprzeor Jasnej Góry, witając uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

W imieniu ojców paulinów pozdrawiam Was bardzo serdecznie, Drodzy Pielgrzymi Radia Maryja, którzy przybywacie na Jasną Górę do Sanktuarium Narodu, miejsca duchowej przemiany, nawrócenia i odnowy życia Polaków – powiedział o. Mieczysław Polak.

– Do sanktuarium, które św. Jan Paweł II nazwał: „Ołtarzem i konfesjonałem Narodu”, by poczuć jak bije serce narodu w sercu Matki, by usłyszeć echo życia całego narodu w sercu jego Matki i Królowej. Przybywacie do domu Matki na górę Przemienienia, gdzie bije nieśmiertelne serce polskiego ludu, by tu modlić się za naszą Ojczyznę, doświadczyć wspólnoty wiary i umocnienia w dobrych postanowieniach. Eucharystia, misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, źródło i szczyt naszego chrześcijańskiego życia to ofiara i uczta, na którą zaprasza nas sam Bóg, by nas napełnić swoją mocą i łaską – mówił paulin.

Przybywacie na Jasną Górę, jak to czynili przodkowie nasi na przestrzeni dziejów, szukając u Matki Bożej pociechy, światła i umocnienia – zaznaczył podprzeor Jasnej Góry.

– Pragniecie zaczerpnąć ze źródła Wody Żywej, zbliżyć się do Boga, powierzyć swoje życie Matce Najświętszej. Przychodzicie do Maryi, która prowadzi nas do Jezusa – jedynego zbawiciela człowieka. Z ufnością i zawierzeniem wypracowanym wiarą całych pokoleń Polaków, potwierdzonym chrześcijańskim doświadczeniem minionych stuleci, oddajcie Panu Bogu sprawy, którymi przepełnione są Wasze serca. Matka Boża, która była u początków Kościoła wraz z apostołami, a teraz troszczy się o wszystkie swoje dzieci rozproszone po całym świecie, ogarnia nas swoim matczynym wzrokiem i wskazując na Jezusa mówi jak w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek mój syn wam powie”. Czczona na Jasnej Górze i w tylu sanktuariach Matka Kościoła, gromadząca pod swoim berłem ludzi wszystkich kontynentów, niezależnie od ras, języków, narodowości, nasza najlepsza Orędowniczka i Pośredniczka u Boga, wstawia się za nami u Najwyższego, uprasza skruchę za grzechy, byśmy w tym szczególnym miejscu mogli godnie przyjąć Jezusa Chrystusa w sakramentach świętych i Słowie Bożym, które na drogach naszej pielgrzymi wiary jest Słowem Życia – powiedział o. Mieczysław Polak.

Serdecznie Wam życzę, by modlitwa na Jasnej Górze, szczera spowiedź, udział w Eucharystii umocniły waszą wiarę, byście coraz bardziej zbliżali się do Boga, trwali w żywej łączności z Nim, spełniali wszystko, co powie Wam nasz boski Zbawiciel, stawali w obronie wartości chrześcijańskich, będąc świadkami tego, co dobre i prawdziwe – mówił podprzeor Jasnej Góry.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl