fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] O. A. Rak CSsR: Rosjanie niszczą wszystko, aby wzmocnić ludzki strach. Chcą trafiać w domy i mieszkania, by je zniszczyć

W pierwszych dniach Rosjanie strzelali w obiekty infrastruktury wojskowej. Teraz strzelają do ludności cywilnej. Chcą trafiać w domy i mieszkania, by je zniszczyć. Niedaleko Kijowa w ruinę został zamieniony szpital położniczy. Zachowują się jak zwierzęta. Niszczą wszystko, aby wzmocnić ludzki strach – powiedział o. Andriy Rak CSsR, prowincjał lwowskiej prowincji redemptorystów, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Posługujący na Ukrainie o. Andriy Rak CSsR na antenie toruńskiej rozgłośni opowiedział o sytuacji w kraju dotkniętym wojną. Jak poinformował, m.in. w Czernihowie znajduje się trzech redemptorystów, a „ich opowieści są straszne”.

– W pierwszych dniach Rosjanie strzelali w obiekty infrastruktury wojskowej. Teraz strzelają do ludności cywilnej. Samolot krąży, a po czasie wystrzeliwuje rakiety. Chce trafiać w domy, mieszkania i je zniszczyć. Niedaleko Kijowa w ruinę został zamieniony szpital położniczy. Zachowują się jak zwierzęta. Niszczą wszystko, aby wzmocnić ludzki strach. Chcą, żeby przepuścić ich dalej. Liczyli na blitzkrieg, ale atak nie poszedł po ich myśli – wskazał duchowny.

Prowincjał Prowincji Lwowskiej Redemptorystów zaznaczył, że „otrzymuje wiele wsparcia od współbraci z całego świata”.

– Na pewno chciałoby się jak najszybszego końca wojny i konkretnej reakcji NATO czy innych państwa. Dziękuję jednak za wszelkie wsparcie. Bez niego nie dalibyśmy rady, ponieważ nasza armia przez lata była rujnowana. Teraz widać ogromną determinację i Ukraińcy naprawdę dają z siebie wszystko – zapewnił.

O. Andriy Rak CSsR podkreślił, że „wszystkie ukraińskie miasta są zmobilizowane”.

– Niezależnie od tego, czy ludzie mówią po ukraińsku, czy po rosyjsku, wszyscy stają w obronie swoich miast. (…) Cywile wychodzą do Rosjan bez broni, jednak są przypadki, że strzela się do tych ludzi – powiedział gość Radia Maryja.

Duchowny podziękował wszystkim Polakom za modlitwę i okazywane wsparcie.

Cała rozmowa z o. Andriy’em Rakiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl