[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Przestępcom nie uda się zastraszyć polskiej prokuratury. Naszym obowiązkiem jest chronić wszystkich uczestników procesu karnego

Nie uda im się zastraszyć polskiej prokuratury, polskich prokuratorów i będziemy z całą bezwzględnością odpowiadać na wszelkie przejawy przestępczej agresji. (…) Naszym obowiązkiem jest chronić wszystkich uczestników procesu karnego – mówił w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny.

Prokurator Generalny podkreślił, że jasnym sygnałem dla świata przestępczego jest to, że polskiej prokuratury nie da się zastraszyć.

– Nie uda im się zastraszyć polskiej prokuratury, polskich prokuratorów i będziemy z całą bezwzględnością odpowiadać na wszelkie przejawy przestępczej agresji, jakąkolwiek formę będą one przejawiać, zmierzające do tego, aby zniechęcić prokuratorów do prowadzenia spraw czy policjantów, czy też sędziów, bo naszym obowiązkiem jest chronić wszystkich uczestników procesu karnego – powiedział minister sprawiedliwości.

Gość TV Trwam zaznaczył, „że doszło do pewnej kumulacji pewnego rodzaju zachowań o charakterze czysto przestępczym typu wręcz zleceń zabójstwa prokuratorów czy osób z kierownictwa prokuratury”.

– My z całą stanowczością będziemy prowadzić wszystkie te sprawy, które prowadzimy. To jest poniekąd znak naszej skuteczności, że uderzyliśmy w ten świat naprawdę poważnej zorganizowanej mafijnej przestępczości i ona reaguje w ten sposób. Natomiast my musimy zareagować jeszcze bardziej stanowczo i dlatego uruchomiliśmy śledztwa. Działamy wspólnie w porozumieniu z innymi organami ścigania państwa i chcemy też zaostrzyć prawo karne. Kodeks karny przez nas przygotowany zaostrza odpowiedzialność karną istotnie dla członków zorganizowanych grup przestępczych, mafijnych struktur przestępczych, które działają bezwzględnie – zaakcentował Zbigniew Ziobro.

Ktokolwiek jest prokuratorem, ktokolwiek jest policjantem, ktokolwiek jest Prokuratorem Generalnym polskie państwo musi być profesjonalne i reagować stanowczo na takie działania. Chcemy jeszcze więcej. Chcemy pokazać jeszcze większą stanowczość światu przestępczemu i to znajduje swój wyraz i znajdzie w kolejnych zmianach w prawie, które będą bezwzględną odpowiedzią dla tych najgroźniejszych bandytów, którzy imają się tego rodzaju metod działania – podsumował Prokurator Generalny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl