fot. twitter.com/Andruszkiewicz1

[TYLKO U NAS] Min. A. Andruszkiewicz o nagonce na Fundację Lux Veritatis: Kto buduje patriotyzm i wzmacnia wiarę chrześcijańską, będzie atakowany przez środowiska skrajnie lewicowe

Fundacja „Lux Veritatis”, Radio Maryja czy TV Trwam są obiektami mocnej nagonki stosowanej przez różnego rodzaju środowiska skrajnie lewicowe, liberalne. To nie jest przypadek. Każdy, kto w Polsce buduje patriotyzm, wzmacnia wiarę chrześcijańską i chce, żeby Polacy byli właścicielami własnego kapitału, będzie przez te środowiska atakowany – powiedział Adam Andruszkiewicz, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W lutym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Polski Press przez PKN Orlen. To jednak nie spodobało się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Adamowi Bodnarowi, który do sądu złożył wniosek o wstrzymanie transakcji. Biuro RPO poinformowało, że organ sprawiedliwości uwzględnił wniosek.

– To rynek polskich mediów, a więc powinny być one w rękach Polaków. Nienaturalnym jest, że w naszym kraju większość mediów jest w posiadaniu obcego kapitału. Polskie media są atakowane. Rzecznik Praw Obywatelskich, który powinien być rzecznikiem praw polskich obywateli, stał się rzecznikiem zagranicy. Sprzeciwia się, by w polskie ręce trafiły wydawane w naszym kraju media. To sytuacja kuriozalna. Mam nadzieję, że zostanie ona przełamana i będziemy mogli dalej przeprowadzać proces repolonizacji mediów – zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz.

Polityk zwrócił uwagę na to, że „w XXI wieku posiadanie i kreowanie informacji jest bardzo groźną bronią, dlatego nie powinniśmy pozwalać na to, żeby przekaz informacyjny był w posiadaniu obcego kapitału”.

– Mam nadzieję, że proces przejmowania Polski Press przez PKN Orlen zostanie pozytywnie zakończony. Będziemy stanowczo walczyli, ponieważ jest to ważne przy budowie suwerennego państwa. Polskie media są podstawą, aby Polska była suwerennym i silnym państwem – podkreślił.

Trybunał Konstytucyjny w czwartek wyda wyrok ws. rozprawy dotyczącej konstytucyjności przedłużenia kadencji RPO do czasu objęcia stanowiska przez następcę.

– Mamy nadzieję, że decyzja TK przetnie zupełnie niezrozumiałą sytuację, w której Adam Bodnar na siłę tkwi na stanowisku, mimo zakończonej kadencji. Powinien on przestać wykonywać czynności, tym bardziej czynności sprzeczne z interesem polskiego państwa. Widzimy tu całkowite zjednoczenie opozycji przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. (…) Coraz mocniej dzielimy polską politykę na dwa obozy – patriotyczny i obóz kojarzący się z obsługą interesów zewnętrznych – powiedział minister Adam Andruszkiewicz.

Widoczne są ataki na polski rynek medialny. Przykładem tego są działania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, która jest wspierana przez George’a Sorosa [czytaj więcej]. Na jej celowniku znalazła się m.in. Fundacja „Lux Veritatis” oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

– Fundacja „Lux Veritatis”, Radio Maryja czy TV Trwam są obiektami mocnej nagonki stosowanej przez różnego rodzaju środowiska skrajnie lewicowe, liberalne. To nie jest przypadek. Każdy, kto w Polsce buduje patriotyzm, wzmacnia wiarę chrześcijańską i chce, żeby Polacy byli właścicielami własnego kapitału, będzie przez te środowiska atakowany. Sieć Obywatelska Watchdog Polska jest powiązana chociażby z Fundacją Batorego, „dzieckiem” George’a Sorosa, który jest wrogiem państw narodowych, w tym silnej i niezależnej Polski. (…) Tego typu środowiska będą nas atakowały – polski rząd czy środowisko Radia Maryja. Trzeba to przezwyciężyć. Tamte środowiska często nie są obiektywne, a ich działania wynikają z powiązań – podkreślił gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z ministrem Adamem Andruszkiewiczem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj