[TYLKO U NAS] M. Wójcik: Ataki na o. Tadeusza Rydzyka CSsR w polskim parlamencie polegają na fałszu

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR ma prawo mieć swoje zdanie. Nie jest żadną osobą wykluczoną, a te ataki, które zostały skierowane pod jego adresem w polskim parlamencie, polegają na fałszu. […] Jest wyjątkowym obywatelem pod względem swoich przymiotów, bo jest wyjątkową osobą. Przez wiele lat stworzył takie dzieła, między innymi Radio Maryja, że tylko trzeba się pokłonić i podziękować mu za to wszystko mówił w niedzielnych „Rozmowach niedokończonych” Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Gość Telewizji Trwam odniósł się do ataków, jakie kierowane są w stronę o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR przez różne środowiska zarówno medialne, jak i polityczne. Między innymi Platforma Obywatelska zarzucała swego czasu założycielowi Radia Maryja, że ten wziął 94 miliony złotych z państwowych dotacji.

Radio Maryja nie dostało żadnych pieniędzy. Nigdzie nie funkcjonuje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Spływa do nas masa interpelacji dotycząca Radia Maryja czy o. Tadeusza Rydzyka, czy też Fundacji Lux Veritatis. To już stało się nudne. Nieprawdą jest, że miliony płyną. […] Pamiętam, jak Ojciec Dyrektor mówił o początkach tworzenia Radia Maryja, jak było ciężko. Minęło już tyle lat, a my rozmawiamy, że nadal jest grupa ludzi, którym wciąż się nie podoba to, że jest Radio Maryja. Warto zaznaczyć, że jest to jedyne medium, gdzie się modli za przeciwników. W żadnych innych mediach tak nie ma. O tym trzeba mówić – zwrócił uwagę Michał Wójcik.

Wiceminister sprawiedliwości dodał, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR jest wyjątkowym obywatelem pod względem swoich przymiotów, bo – jak podkreślił – jest wyjątkową osobą.

Przez wiele lat stworzył takie dzieła, między innymi Radio Maryja, że tylko trzeba się pokłonić i podziękować mu za to wszystko. To radio dotknęło takiej grupy społecznej, która przez lata była wykluczona; znalazła się na marginesie. Stało się miejscem, gdzie taki człowiek mógł się wypowiedzieć i wyrazić swoje przekonania. To jest ogromna wartość tego wszystkiego. Nie wyobrażam sobie dzisiaj polskiego rynku medialnego bez Telewizji Trwam i Radia Maryja – powiedział gość „Rozmów niedokończonych”.

Jak przyznał, nie może tak być, że różni ludzie z różnych ugrupowań politycznych używają bardzo mocnych – niemających nic wspólnego z prawdą – słów w kierunku Ojca Dyrektora. Z takimi sytuacjami spotkał się choćby w ostatnim czasie w Sejmie, gdzie w imieniu Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiadał na pytania dot. m.in. rzekomego finansowania Radia Maryja przez rząd.

Ojciec Dyrektor ma prawo mieć swoje zdanie. Nie jest żadną osobą wykluczoną, a te ataki, które zostały skierowane pod jego adresem w polskim parlamencie, polegają na fałszu. To jest nieprawda. To są takie „wrzutki”, czyli ktoś wrzuca coś i to żyje swoim życiem w mediach. Jest to wielka niesprawiedliwość i ma to taki bardzo dokuczliwy charakter nie tylko dla o. Tadeusza Rydzyka, ale też dla całego środowiska związanego z Radiem Maryja – akcentował Michał Wójcik.

Całość niedzielnego wydania „Rozmów niedokończonych” można obejrzeć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl