fot. Tv Trwam

[TYLKO U NAS] M. Romanowski: Ministerstwo Sprawiedliwości pod kierunkiem ministra Z. Ziobro stanowczo broni tradycyjnych wartości. To jedno ze źródeł ataków na wymiar sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości pod kierunkiem ministra Zbigniewa Ziobro jest miejscem, gdzie stanowczo broni się tradycyjnych wartości: małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, trwałości tego małżeństwa. Na ile to jest możliwe przeciwstawiamy się agresji ze strony ideologii LGBT. Bronimy też chrześcijan, atakowanych nawet w Polsce. Oprócz czynników związanych z interesami ekonomicznymi, z układami, które trwają jeszcze od czasów PRL czy późnego postkomunizmu, tutaj też mamy bardzo ważne i istotne źródło ataków na wymiar sprawiedliwości w Polsce – podkreślił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

Marcin Romanowski powiedział, że jest bardzo mocne oczekiwanie społeczne społeczeństwa, żeby kontynuować reformy wymiaru sprawiedliwości, wzmacniać je i przyspieszać.

– Opór i krytyka reformy wymiaru sprawiedliwości bierze się stąd, że minister Zbigniew Ziobro i cała ekipa w Ministerstwie Sprawiedliwości staramy się, aby w stanowczy, konsekwentny i odpowiedzialny sposób przeprowadzać zmianę i stopniowo naprawiać to, co było zaniedbane nie tylko przez 8 lat rządów PO-PSL, ale przez cały okres III RP. Ogrom zmian, który wprowadzamy: prokuratura, postępowanie karne, postępowanie cywilne, komornicy, obszar prawa rodzinnego – to realne zmiany, które budzą opór. Rozbijamy pewne układy: mafie vatowskie, mafie lekowe czy kwestie związane z lichwą. To są konkretne interesy finansowe, personalne, różnego rodzaju powiazania, w które uderzamy. Nie boimy się tego, bo zależy nam na sprawiedliwej Polsce. Zależy nam na tym, żeby Polska rozwijała się równomiernie, nie tylko duże miasta, ale i małe miejscowości. To budzi zrozumiały opór – tłumaczył wiceminister sprawiedliwości.

Polityk wskazał także na inne źródła ataków wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

– Ministerstwo Sprawiedliwości pod kierunkiem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro jest miejscem, gdzie praktycznie i bardzo stanowczo broni się tradycyjnych wartości: małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, trwałości tego małżeństwa. Na ile to jest możliwe w naszych kompetencjach przeciwstawiamy się agresji ze strony ideologii LGBT, z którą mamy do czynienia. Bronimy też chrześcijan atakowanych nawet w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Oprócz czynników związanych z interesami ekonomicznymi, z układami, które trwają jeszcze od czasów PRL czy późnego postkomunizmu, tutaj też mamy bardzo ważne i istotne źródło ataków. Bronimy wartości, bronimy tradycji, bronimy wartości chrześcijańskich, na których zbudowany jest nasz system prawny – akcentował gość „Rozmów niedokończonych”.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl