fot. arch

Ekwador przeciwko zabijaniu nienarodzonych

Parlament Ekwadoru odrzucił legalizację tzw. aborcji. Zabroniona pozostanie tzw. aborcja eugeniczna oraz taka, w której ciąża była efektem gwałtu.

W dniu głosowania na placu przed parlamentem w Ekwadorze zgromadziły się tłumy ludzi. Towarzyszyła im kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Obrońcy życia postanowili zabrać obraz przed Zgromadzenie Narodowe.

– Matka Boża z Częstochowy za pośrednictwem tylko kilku osób została umiejscowiona przy wejściu do parlamentu. Dzięki temu każdy parlamentarzysta, który udawał się w tym dniu na głosowanie w sprawie życia, musiał jej spojrzeć w twarz – akcentował Henryk Kuczaj, konsultor Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Wynik głosowania był dla wielu dużym zaskoczeniem. Wcześniejsze spekulacje wskazywały, że wygrają zwolennicy legalizacji tzw. aborcji liczbą ok. 20 głosów. Parlament odrzucił jednak legalizację tzw. aborcji eugenicznej oraz takiej, w której ciąża była efektem gwałtu. Łącznie w parlamencie Ekwadoru za legalizacją tzw. aborcji opowiedziało się 65 ze 137 posłów.

Zwycięstwo Ekwadoru napawa nadzieją również w Polsce. Tutaj wielkie znaczenie ma Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, która trwa od 1980 roku – podkreślał Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Jeśli ta krucjata modlitwy w obronie poczętych dzieci stanie się ogólnonarodową akcją na wzór „Wielkiej Pokuty”, „Różańca do Granic” czy ostatniej akcji „Polska pod Krzyżem”, to zniesienie przesłanki eugenicznej w Polsce będzie możliwe. Być może po stu latach, w 2020 roku w Polsce rozegra się na nowo Bitwa Warszawska, tym razem bitwa o życie nienarodzonych Polaków, o możliwie pełną ochronę – wskazywał obrońca życia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl