fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] M. Możdżonek o zbliżających się Mistrzostwach Europy w siatkówce: Liczymy na to, że nasza reprezentacja, która jest jedną z najmocniejszych na świecie, odbuduje się i będzie w stanie zawalczyć o medal

Vital Heynen powołał siatkarzy, których ma sprawdzonych i w optymalnej formie fizycznej. Reszta zawodników nie była na tyle gotowa, żeby dołączyć do reprezentacji, chociaż mógł odświeżyć parę nazwisk na kilku pozycjach. Byłoby to jednak niejako przyznaniem się do błędu, że dokonał złej selekcji i przygotowań podczas Igrzysk Olimpijskich (…). Liczymy na to, że nasza reprezentacja, która jest jedną z najmocniejszych na świecie, odbuduje się i będzie w stanie zawalczyć o medal Mistrzostw Europy, czyli paradoksalnie na turnieju dużo trudniejszym niż same Igrzyska Olimpijskie, bo będziemy grali z najlepszymi europejskimi zespołami – mówił Marcin Możdżonek, mistrz świata 2014 i Europy 2009, były kapitan reprezentacji Polski siatkarzy, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prawie 3 tygodnie minęło od porażki Polaków z Francją w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w siatkówce.

– Muszę przyznać, że co noc śni mi się ćwierćfinał olimpijski i to nie ten, w którym ja brałem udział, ale ten z Tokio. Duży żal, rozgoryczenie, a w jakimś sensie także zawód, bo liczyliśmy na dużo więcej. To była drużyna przygotowywana pod mistrzostwo olimpijskie i mieli ku temu wszystkie atuty. Niestety coś nie zagrało, byliśmy niedokładni, graliśmy gorzej. Francuzi zasłużenie nas pokonali – mówił Marcin Możdżonek, były kapitan reprezentacji Polski siatkarzy.

Najbliższym wyzwaniem dla polskiej reprezentacji będą Mistrzostwa Europy, które startują na początku września.

– Vital Heynen powołał siatkarzy, których ma sprawdzonych i w optymalnej formie fizycznej. Reszta zawodników nie była na tyle gotowa, żeby dołączyć do reprezentacji, chociaż mógł odświeżyć parę nazwisk na kilku pozycjach. Byłoby to jednak niejako przyznaniem się do błędu, że dokonał złej selekcji i przygotowań podczas Igrzysk Olimpijskich. Musimy sobie otwarcie powiedzieć, że za wynik sportowy odpowiada głównie trener, więc to on ponosi winę za porażkę na IO. Teraz ma bardzo szybką szansę do zrewanżowania się – podkreślił mistrz świata 2014 i Europy 2009.

– Liczymy na to, że nasza reprezentacja, która jest jedną z najmocniejszych na świecie, odbuduje się i będzie w stanie zawalczyć o medal Mistrzostw Europy, czyli paradoksalnie na turnieju dużo trudniejszym niż same Igrzyska Olimpijskie, bo będziemy grali z najlepszymi europejskimi zespołami. Poziom Mistrzostw Europy jest zawsze bardzo wysoki i to jeden z trudniejszych turniejów siatkarskich. Uczestniczyłem w kilku, więc proszę mi wierzyć, że wiem, co mówię. Jako kibic będę bardzo mocno trzymał kciuki – dodał.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Marcina Możdżonka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj