fot. twitter.com/malecki_m

[TYLKO U NAS] M. Małecki: Celem Ministerstwa Aktywów Państwowych jest wypracowanie jak najlepszej formuły nad majątkiem narodowym, by jak najlepiej pracował on na rzecz polskiego państwa

Celem Ministerstwa Aktywów Państwowych jest wypracowanie i wdrożenie jak najlepszej formuły nad majątkiem narodowym po to, żeby ta koncepcja nadzoru nad spółkami była jeszcze bardziej efektywna, żeby majątek narodowy jak najlepiej pracował na rzecz polskiego państwa – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Maciej Małecki, wiceminister w resorcie aktywów państwowych.

Resort aktywów państwowych jest kształtowany i trwa jego organizacja. Gość Radia Maryja podkreślił, że po wygraniu wyborów w 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło „nowy model spojrzenia na majątek narodowy”.

– Do tamtego czasu spółki Skarbu Państwa stanowiły taki zasób do zasypywania dziur w budżecie. Spółki Skarbu Państwa za czasów Platformy, PSL-u, ale wcześniej też SLD, stanowiły źródło pieniędzy z wyprzedaży i zasypywania dziur w budżecie polskiego państwa. My budżet równoważymy dzięki skutecznej walce z mafiami podatkowymi, paliwowymi. Zdecydowanie zwiększyliśmy dochody, a na spółki Skarbu Państwa patrzymy jako na majątek narodowy, który ma pracować na rzecz wszystkich Polaków. I stąd nasze działania likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, które było ministerstwem kojarzonym bezpośrednio z tą chaotyczną, nieprzemyślaną wyprzedażą i oceniamy, że w bardzo wielu przypadkach szkodliwą dla polskiego państwa – powiedział wiceminister aktywów państwowych.

Maciej Małecki przypominał, że Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło taki model, „który miał zachęcić spółki Skarbu Państwa do inwestowania, do budowania wartości” i do przynoszenia korzyści wszystkim Polakom.

– Dzisiaj kontynuujemy tę pracę w Ministerstwie Aktywów Państwowych i to jest cel takiego silnego władztwa nad majątkiem narodowym, gdzie spółki Skarbu Państwa mają być lokomotywami polskiej gospodarki, centrami wzrostu gospodarczego. Mają być miejscami, gdzie będzie możliwość wdrażania nowych technologii, także takiej wysokiej jakości zarządzania, i to będzie w jakiś sposób przenosiło się na znaczne obszary polskiej gospodarki – wyjaśnił.

Polityk zaakcentował, że Ministerstwo Aktywów Państwowych odpowiada za majątek narodowy.

– Po to tworzymy Ministerstwo Aktywów Państwowych, żeby takim dobrym, gospodarczym okiem spojrzeć na wiele innych spółek. Żeby zobaczyć, gdzie spółki, których właścicielem jest Skarb Państwa, mogą skutecznie nawiązać ze sobą współpracę, gdzie mogą korzystać z tej współpracy w taki sposób, żeby jak najwięcej zysków zostawało w portfelu Skarbu Państwa. To jest ta kolejna prawda, którą trudno zrozumieć politykom opozycji, że dostatnie są te kraje, które są rządzone przez patriotów gospodarczych – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Wiceminister aktywów państwowych zaznaczył, że „rząd Prawa i Sprawiedliwości potrafi skutecznie zarządzać majątkiem narodowym w taki sposób, że ten majątek narodowy przynosi rekordowe zyski”.

– Celem Ministerstwa Aktywów Państwowych jest wypracowanie i wdrożenie jak najlepszej formuły nad majątkiem narodowym po to, żeby ta koncepcja nadzoru nad spółkami była jeszcze bardziej efektywna, żeby majątek narodowy jak najlepiej pracował na rzecz polskiego państwa. (…) Spółki Skarbu Państwa są żywym organizmem, który wymaga stałego pilnowania, stałego pielęgnowania i dbałości, bo – podkreślam mocno – to jest nasz majątek narodowy i nasi poprzednicy hołdowali takiej zasadzie, że coś, co państwowe nie może być opłacalne, trzeba sprzedać, najlepiej wszystko sprzedać, „niewidziana ręka rynku” zrobi swoje, „kapitał nie ma narodowości”. Przez lata byliśmy karmieni bzdurami przez środowisko lewicowo-liberalne, przez środowisko Platformy Obywatelskiej, PSL-u, SLD, którzy na potęgę wyprzedawali spółki Skarbu Państwa, na potęgę wyprzedawali majątek narodowy – podsumował Maciej Małecki.

To, że w ostatnim czasie spółki Skarbu Państwa osiągają takie wyniki i przynoszą wysokie dochody, to zasługa, m.in. menedżerów i jakości ludzi, którzy trafiają do spółek – dodał polityk.

Całą rozmowę z wiceministrem Maciejem Małeckim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl