fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Ks. dr L. Przybylski: Chcemy wychowywać do miłości czy orientacji seksualnej?

Czy wychowywać chcemy do miłości czy orientacji seksualnej? Z punktu widzenia wartości, które reprezentujemy, odpowiedź jest tylko jedna. Cały czas należy jednak szukać argumentów w sporze z wieloma stronami, które coraz częściej i coraz odważniej – żeby nie powiedzieć zuchwale – prezentują własne stanowiska, próbując narzucać je całemu społeczeństwu, a przede wszystkim środowisku wychowawczemu czy dydaktycznemupowiedział w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. dr Leszek Przybylski.

29 i 30 listopada w Miejscu Piastowym odbędzie się kongres „Koncepcja człowieka podstawą procesów wychowania”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Ks. dr Leszek Przybylski odnosząc się do tematu spotkania, powiedział, że „to wszystko nie może odbywać się w oderwaniu od wrażliwości na człowieka, zwłaszcza na młodych ludzi”.

– Wrażliwości, której część jest zawarta w postawie religijnej każdego wychowanka, nauczyciela, organizatora życia edukacyjnego, czyli samorządowców, szefów różnego rodzaju stowarzyszeń, instytucji oświatowych czy pedagogicznych – wskazał michalita.

Gość Radia Maryja zapytał, „czy wychowywać chcemy do miłości czy orientacji seksualnej?”.

– Z punktu widzenia wartości, które reprezentujemy, odpowiedź jest tylko jedna. Cały czas należy jednak szukać argumentów w sporze z wieloma stronami, które coraz częściej i coraz odważniej – żeby nie powiedzieć zuchwale – prezentują własne stanowiska, próbując narzucać je całemu społeczeństwu, a przede wszystkim środowisku wychowawczemu czy dydaktycznemu – zaznaczył.

Ks. dr Leszek Przybylski podkreślił, że „oprócz modlitwy, przemyśleń na temat koncepcji człowieka, która ma być podstawą procesu wychowania, ważne są spotkania kuluarowe”.

– Żeby pobyć ze sobą, wymienić myśli, także w sytuacjach mniej oficjalnych, pozawykładowych, żeby w jakimś sensie pokazać, że jesteśmy silnym, spójnym środowiskiem i poszukujemy koncepcji, ale też, że nie jesteśmy jakąś mniejszością, tylko potrafimy dla siebie stanowić środowisko wsparcia. To bardzo ważne doświadczenie kongresów, które organizujemy w Miejscu Piastowym – powiedział duchowny.

Cała rozmowa z ks. dr. Leszkiem Przybylskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj