fot. YT/archidiecezja krakowska

[TYLKO U NAS] Ks. abp M. Jędraszewski: Z beatyfikacji płynie bardzo piękna odsłona hasła, które częstokroć w różnych sytuacjach słyszymy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”

Z beatyfikacji płynie bardzo piękna odsłona hasła, które częstokroć w różnych sytuacjach słyszymy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ks. kard. Stefan Wyszyński mówił o ukochaniu Boga do końca, stąd też zawołanie biskupie Prymasa Tysiąclecia „Soli Deo” – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w rozmowie z TV Trwam.

Ks. abp Marek Jędraszewski odniósł się do przesłania płynącego z beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Z beatyfikacji płynie bardzo piękna odsłona hasła, które częstokroć w różnych sytuacjach słyszymy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ks. kard. Stefan Wyszyński mówił o ukochaniu Boga do końca, stąd też zawołanie biskupie Prymasa Tysiąclecia „Soli Deo” – wszystko oddać samemu Panu Bogu – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

Prymas Tysiąclecia bardzo mocno ukochał także Polskę.

– Mówił, że po Kościele to ojczyzna jest jego największym ukochaniem, a honor wybrzmiewa w kontekście wojskowości i osobistego poczucia. Ja osobiście rozumiałbym to troszkę inaczej jako zrozumienie własnej godności jako Bożego dziecka. To daje mi poczucie siły, mocy, honoru. Takie odczytanie przesłania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego jest czymś aktualnym dzisiaj oraz na bliższą i dalszą przyszłość. Oddawać wszystko Panu Bogu, mieć świadomość tego, kim się jest oraz kochać swoją ojczyznę jak matkę. Ocalejemy wtedy jako naród i Kościół – dodał metropolita krakowski.

radiomaryja.pl

drukuj