fot. PAP/Mateusz Marek

[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski o szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2: Powinna odbyć się szeroka i merytoryczna, a nie polityczna debata

Jeżeli chodzi o poparcie szczepień, to uzyskanie konsensusu wszystkich ugrupowań politycznych, które zasiadają w parlamencie, wydaje się mało prawdopodobne, tym bardziej że Konfederacja podchodzi do szczepionki dosyć sceptycznie, wyrażając w ten sposób obawy blisko połowy społeczeństwa, jak wynika z badań opinii publicznej. Uważam, że na ten temat powinna odbyć się szeroka i merytoryczna, a nie polityczna debata – powiedział Jan Maria Jackowski, senator PiS, w rozmowie z TV Trwam.

Jan Maria Jackowski odniósł się do kwestii ws. poparcia szczepień przeciwko SARS-CoV-2 w polskim społeczeństwie.

– Jeżeli chodzi o poparcie szczepień, to uzyskanie konsensusu wszystkich ugrupowań politycznych, które zasiadają w parlamencie, wydaje się mało prawdopodobne, tym bardziej że Konfederacja podchodzi do szczepionki dosyć sceptycznie, wyrażając w ten sposób obawy blisko połowy społeczeństwa, jak wynika z badań opinii publicznej. Uważam, że na ten temat powinna odbyć się szeroka i merytoryczna, a nie polityczna debata, ponieważ w tej chwili mamy do czynienia z wypowiedziami politycznymi. Jeden z dyrektorów WHO mówi, że szczepionka działa na kolejne odmiany koronawirusa, które znamy np. z Wielkiej Brytanii, natomiast przedstawiciel Pfizera, czyli producenta szczepionki, mówi, iż nie może jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, dopóki nie zostaną zakończone badania – mówił senator PiS.

Polityk dokonał podsumowania kończącego się 2020 roku w kontekście najważniejszych wydarzeń.

– W sensie politycznym były to wybory prezydenckie. Udało się uniknąć kryzysu konstytucyjnego, który próbowała wywołać opozycja. Andrzej Duda uzyskał reelekcję, co jest ogromnym sukcesem jego samego, jak i naszego obozu politycznego. Jeżeli chodzi o inne kwestie, to rok przeminął pod znakiem koronawirusa. Pandemia determinuje nasze życie społeczne, gospodarcze, ekonomię, politykę, życie kulturalne oraz ma ogromny wpływ na możliwość praktykowania obrzędów religijnych. Wiemy, że mieliśmy do czynienia z bardzo mocnymi obostrzeniami w zakresie chociażby uczestnictwa we Mszach świętych. Rok 2020 był rokiem 100-lecia zwycięstwa nad bolszewikami, Cudu nad Wisłą. Uroczystości niestety przemknęły uwadze opinii publicznej. Był to także rok św. Jana Pawła II, więc mieliśmy do czynienia z całym szeregiem wydarzeń kulturalnych, sympozjów, spotkań czy uroczystości religijnych. Niestety pandemia trochę przyćmiła także te uroczystości – powiedział rozmówca TV Trwam.

Senator przedstawił, z czym będziemy mieć do czynienia w 2021 roku.

– Kwestia opanowania sytuacji związanej z pandemią SARS-CoV-2 i odbudowy gospodarki, dlatego że będzie to miało istotny wpływ na życie każdego z nas. Wiemy, że jest inflacja, są gałęzie gospodarki, które są właściwie w upadku. Bardzo wiele osób traci dorobek życia, ceny rosną, wzrastają opłaty. Niewątpliwie jest to temat, wokół którego będzie zogniskowana debata publiczna w nadchodzącym roku. Ciągle mamy nierozstrzygnięty wybór Rzecznika Praw Obywatelskich i na tej podstawie wyraźnie widać, na czym polega różnica, kiedy większość rządząca ma większość w Sejmie, ale brakuje jej w Senacie. Za chwilę będziemy mieli wybór prezesa IPN-u. Bardzo ważnym momentem będzie kwestia ratyfikacji umowy dotyczącej funduszu odbudowy, a więc dalszego kroku na drodze do federalizacji UE. Na mocy porozumienia UE będzie mogła zaciągać kredyty i nakładać podatki jako Unia Europejska. Ten temat będzie w przyszłości determinował nasze życie – podsumował Jan Maria Jackowski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl