fot. arch.

[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: Uczciwość i poczucie dobrze wykonanego zadania – impuls, który dał Zjednoczonej Prawicy drugą kadencję

Zjednoczona Prawica to pierwszy obóz rządzący, który dotrzymał danego słowa. Program, jaki był zapowiedziany cztery lata temu w kampanii wyborczej został w przygniatającej większości wykonany – zwrócił uwagę w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja dr Grzegorz Piątkowski. Politolog skomentował wyniki wyborów parlamentarnych w naszym kraju.

Te wybory jasno pokazały, że Polacy docenili uczciwość i dotrzymanie słowa – powiedział dr Grzegorz Piątkowski.

Zjednoczona Prawica to pierwszy obóz rządzący, który dotrzymał danego słowa. Program, jaki był zapowiedziany cztery lata temu w kampanii wyborczej, został w przygniatającej większości wykonany – wskazał politolog.

Myślę, że to jest impuls, jakiego potrzebowali Polacy, aby w jeszcze większej ilości pójść do głosowania. To był ten impuls – uczciwość i poczucie dobrze wykonanego zadania – dodał.

Liczymy, że pozostałe zmiany, jakie zostały zapowiedziane w czasie tej kampanii wyborczej, zostaną wykonane, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę presję demograficzną. Trzeba z tym walczyć i rząd z tym walczy np. poprzez program 500 plus. Ale już niewiele czasu zostało do tego, aby unormować sytuację i wyprowadzić ją na „plus”. Tu jest kolejne duże zadanie przed rządem, aby ulepszyć kwestie demograficzne – zwrócił uwagę ekspert.

Kolejna kwestia do poprawy – gospodarka.

Zawsze czyha nad nami widmo kryzysu. Nie wiemy nigdy, kiedy ten kryzys przyjdzie, ale trzeba cały czas być na niego przygotowanym. Budżet musi być rozplanowany bez deficytu – podkreślił dr Piątkowski.

Rozmówca Radia Maryja odniósł się również do wysokiej frekwencji w tegorocznych wyborach.

Przede wszystkim jest to wielkie zwycięstwo demokracji i świadectwo zaangażowania Polaków. Wiemy, że mamy olbrzymi podział na dwa obozy polityczne w Polsce. Jednym z zadań na kolejne cztery lata jest to, aby te podziały w jakiś sposób zasypać, aby te wielkie animozje pomiędzy dwoma blokami politycznymi, ale też i – niestety – społecznymi zmniejszyć – wskazał politolog.

PiS zdobył 45,16 proc. głosów w wyborach do Sejmu; KO – 26,10 proc.; SLD – 12,10 proc.; PSL – 8,81 proc. a Konfederacja – 6,71 proc. – wynika z danych z 82,79 proc. obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie PKW.

Radiomaryja.pl

drukuj