[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Ten rok przyniesie decyzję, która być może na setki lat przesądzi o kształcie i wielkości Polski

Rozstrzygnięcia geopolityczne przesądzą o niepodległości Polski, o sile Polski, o dobrobycie nas wszystkich. Mam nadzieję, że będą one dobrepowiedział na antenie Telewizji Trwam były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Odniósł się w ten sposób do słów Lecha Wałęsy i Tomasza Lisa, którzy zgodnie stwierdzili, że Polska powinna wejść w sojusz z Rosją, a nie USA.

Początek roku przyniósł dyskusję o tym, w którym z wielkich mocarstw sojusznika powinna szukać Polska. Swoje zdanie na ten temat wyrazili Lech Wałęsa i Tomasz Lis, wskazując na Rosję. Innego zdania jest były szef MON Antoni Macierewicz.

– Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować. Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Warto pamiętać, że w swoich wypowiedziach pan Lech Wałęsa formułował punkt widzenia, w który naprawdę wierzył. Być może po raz pierwszy w swojej historii powiedział prawdę o swoim poglądzie na sprawę Polski – wskazał były szef MON.

Dodał, że dziwią go opinie o tym, że Donald Trump opuści Polskę, jeśli ta będzie w potrzebie.

– Ci ludzie pierwszy raz świadomie mówią prawdę. Oni są świadomi, że zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia. Oni wiedzą, że ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski, więc chcą zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Dziwią tylko wypowiedz pana Piotra Skwiecińskiego dla „wSieci”, który napisał, że kiedy przyjdzie czas próby, to Donald Trump opuści Polskę – dodał polityk.

RIRM

drukuj