[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Serdecznie dziękuje Rodzinie Radia Maryja za wsparcie dla badania komisji, która zajmuje się analizą i ujawnianiem przyczyn dramatu smoleńskiego

Chciałbym Państwu, Telewizji Trwam, Radiu Maryja, wszystkim słuchaczom i tym, którzy są Rodziną Radia Maryja serdecznie podziękować za wsparcie dla badania komisji, która zajmuje się analizą i ujawnianiem przyczyn dramatu smoleńskiego. Bardzo dziękuje za wielkie wsparcie, które Państwo okazujecie od lat. Bez tego wsparcia nie byłoby szans, żeby odkryć przyczyny tragedii – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz podziękował Rodzinie Radia Maryja za wsparcie dla badań komisji, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej.

– Chciałbym Państwu, Telewizji Trwam, Radiu Maryja, wszystkim słuchaczom i tym, którzy są Rodziną Radia Maryja serdecznie podziękować za wsparcie dla badania komisji, która zajmuje się analizą i ujawnianiem przyczyn dramatu smoleńskiego. Bardzo dziękuje za wielkie wsparcie, które Państwo okazujecie od lat. Bez tego wsparcia nie byłoby szans, żeby odkryć przyczyny tragedii, a do tej śmierci doszło na skutek wysadzenia polskiego samolotu z całą delegacją z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim i prezydentem Ryszardem Kaczorowskim na czele – wskazał poseł.

Gość TV Trwam odniósł się do bieżącej sytuacji geopolitycznej.

– Coraz częściej stawiane jest pytanie, czy grozi nam wojna? Odpowiedź jest jasna: nie ma takiego zagrożenia. Nie ma takiej możliwości, chociaż rzeczywiście jest wzrost napięcia międzynarodowego, zwłaszcza między sojuszem rosyjsko-chińskim z jednej strony a USA i krajami NATO z drugiej. Nie ma co do tego wątpliwości. Jest to związane z wielkim zawodem, jaki przeżywa teraz pan prezydent Putin i wszyscy, którzy go wspierali, także z opozycji w Polsce, którzy natychmiast po wygraniu Joe Bidena w USA mówili, że to będzie sytuacja, w której Polska znajdzie się w niesłychanym zagrożeniu – powiedział były szef MON.

Felietonista zwrócił uwagę na politykę międzynarodową Stanów Zjednoczonych.

– Myślę, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, że w kwestiach geopolitycznych Stany Zjednoczone kontynuują politykę pana prezydenta Donalda Trumpa. To on stworzył podstawową infrastrukturę globalnej geopolityki Stanów Zjednoczonych, począwszy od Dalekiego Wschodu, skończywszy na kontynencie i subkontynencie Ameryki. Pan prezydent Joe Biden i jego administracja powiedzieli od samego początku, że wspierają flankę wschodnią, Polskę – oznajmił Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj