fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Rosja do dzisiaj nie odniosła się do wyników naszego raportu

To szokujący tekst pokazujący, co tak naprawdę Rosjanie uważali i jakie mieli zamiary wobec władzy braci Kaczyńskich, których nazywali „dyktatorami”. Rosjanie oceniali, że ich działania są szkodliwe, dlatego trzeba je zablokować – podkreślił Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, marszałek senior Sejmu i były minister obrony narodowej, w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

12 maja 2022 roku Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem zdecydowała o publikacji załączników dołączonych do raportu w sprawie katastrofy Tu 154-M z 10 kwietnia 2010 roku. Opublikowany materiał liczy ponad 10 tys. stron.

– Materiał zawiera całą historię lotu, przygotowań oraz uwarunkowań organizacyjnych, prawnych i politycznych dotyczących dramatu zbrodni smoleńskiej. Składa się to z pięciu bloków. W każdym z nich zawarte są materiały odnoszące się do jednego z problemów: przygotowań do lotu, uwarunkowań politycznych, organizacyjnych oraz prac eksperckich, które doprowadziły Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem do wniosku, że doszło do zamachu – wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz podkreślił, że to uwarunkowania organizacyjno-polityczne stały się głównym zainteresowaniem ze strony polskiego społeczeństwa. Polityk nawiązał do dokumentu, z którego jasno wynika, że Rosjanie byli nieprzychylnie nastawieni do władzy w Polsce, którą sprawowali śp. Lech Kaczyński oraz Jarosław Kaczyński.

– To szokujący tekst pokazujący, co tak naprawdę Rosjanie uważali i jakie mieli zamiary wobec władzy braci Kaczyńskich, których nazywali dyktatorami. Rosjanie oceniali, że ich działania są szkodliwe, dlatego trzeba je zablokować – poinformował  marszałek senior Sejmu.

Były minister obrony narodowej przypomniał, że władze rosyjskie popierały Donalda Tuska, który w ich przekonaniu zablokowałby zamontowanie tarczy antyrakietowej oraz rozwój Wojska Polskiego.

– Jak wiemy, rzeczywiście Donald Tusk realizował te postulaty oraz rosyjskie żądania – dodał.

Drugim elementem, który zwrócił uwagę opinii publicznej po opublikowaniu raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej, były uwarunkowania polityczne związane z działaniem rosyjskich służb specjalnych.

– Są one bardzo szeroko omówione w raporcie, w którym pokazujemy, że od samego remontu do końca rosyjskie służby specjalne nadzorowały zbrodnię smoleńską. Teraz nadal prowadzą propagandę mającą na celu zepchnięcie raportu na margines. Rosja do dzisiaj nie odniosła się do wyników naszego raportu (…). Zgromadzony materiał pokazuje, jak cały aparat wojskowy był przesiąknięty służbami komunistycznymi działającymi na rzecz Rosjan – powiedział autor felietonu.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl