A. Macierewicz

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym. To poświęcenie na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas jednoczy

Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym czy innego typu. To jest poświęcenie poszczególnych ludzi, a także zespołów ludzkich na rzecz ojczyzny, na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas wszystkich jednoczy – mówił w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam marszałek senior IX kadencji Sejmu RP Antoni Macierewicz, odnosząc się do 365. pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy.

Uczestnicy Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali w poniedziałek zatrzymani przez policję w okolicach Słupi (powiat skierniewicki). Do Częstochowy mieli dotrzeć w sobotę. Pielgrzymi z Łowicza wędrują na Jasną Górę już po raz 365. [czytaj więcej]

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że genezą 365. pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy jest „podziękowanie za obronę Jasnej Góry”. Sam także podziękował za modlitwę i prosił o dalsze posługi dla całego kraju.

– Pielgrzymka, która przez te wszystkie 365 lat co roku nieustannie zdążała do Matki Boskiej na Jasną Górę z podziękowaniem, prośbami, wdzięcznością a także z modlitwą o jedność Polski, polskiego narodu, o jedność polskiej wiary, o naszą siłę duchową, która dzięki związku z katolicyzmem, z chrześcijaństwem, tradycji narodowej nie tylko przetrwała, ale była zdolna odeprzeć wszystkie zagrożenia, jakie przed Polską i narodem polskim stały. Nie zawsze i nie wszyscy rozumieli – i nie zawsze rozumieją – jak ważna jest siła duchowa – powiedział marszałek senior IX kadencji Sejmu RP.

Uczestnicy 365. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę podkreślają, że pielgrzymują z prośbą „o jak najszybsze zakończenie pandemii czy epidemii, która groziła tak bardzo Polsce, która grozi całemu światu”.

– Polska dzięki rządowi pana premiera Morawieckiego, dzięki Prawu i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy przechodzi ten trudny czas chyba najlepiej ze wszystkich krajów nie tylko Europy, ale i świata. Tego wszyscy jesteśmy świadomi. Mamy bardzo głębokie poczucie wdzięczności za tak skuteczne działanie. Równocześnie towarzyszy temu zdziwienie, dlaczego katolicyzm, który przecież mobilizuje naród do jedności, który nadaje narodowi siłę duchową, który sprawia, że każdy z nas, każda z naszych rodzin jest zdolna do współdziałania w najtrudniejszych warunkach, dlaczego katolicyzm nie zawsze jest traktowany w sposób właściwy i ze zrozumieniem jak olbrzymią rolę odgrywa wiara w tak trudnych okolicznościach – zaznaczył polityk.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „pielgrzymka nie może być traktowana tak, jak manifestacja polityczna”.

– Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym czy innego typu. To jest poświęcenie poszczególnych ludzi, a także zespołów ludzkich na rzecz ojczyzny, na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas wszystkich jednoczy. Warto o tym pamiętać i to rozumieć, i nie narażać ludzi na interwencję, która czasami wręcz może szokować, może wstrząsać ludźmi, którzy poświęcają swój czas, swój wysiłek. Czasami wraz z dziećmi, z osobami starszymi dla dobra całego narodu – wskazał poseł PiS.

Polityk prosił o dalszą modlitwę za pielgrzymów oraz determinację i odwagę duchową dla nich w wędrówce do Matki Bożej na Jasną Górę.

– By mimo wszystko iść do Matki Bożej nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nawet wtedy, kiedy intencje, ich poświęcenie nie zawsze jest przez wszystkich zrozumiałe. Dzięki Bogu, że pan wojewoda Bocheński interweniował skutecznie, że zaopiekował się, że była możliwość kontynuacji w takim rozproszeniu, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych elementów bezpieczeństwa. To dzięki jego interwencji pielgrzymka mogła być kontynuowana. Pielgrzymi są bardzo panu wojewodzie i administracji, którą kieruje, wdzięczni. A także policji, która obecnie skutecznie i bardzo sympatycznie z olbrzymią empatią współdziała z pielgrzymami. Widać, że można, zachowując współpracę, bezpieczeństwo realizować cele duchowe tak dla nas wszystkich ważne w tym trudnym czasie – powiedział Antoni Macierewicz.

Na zakończenie poseł odniósł się do sytuacji ws. terminu i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce.

– Ważne także ze względu na sytuację polityczną, jaką dzisiaj przeżywamy, bo znowu wróciło zagrożenie działania na rzecz rozbicia politycznej wspólnoty Polski. Po szeregu kompromisach, ustępstwach ze strony Prawa i Sprawiedliwości, po szeregu naprawdę bardzo trudnych decyzjach byle by tylko uzyskać konsensus, co do przeprowadzenia wyborów. Byłem z tych polityków, który wątpił w rzeczywistą gotowość totalnej opozycji do działania na rzecz dobra ojczyzny, dobra i bezpieczeństwa państwa polskiego oraz stabilności państwa polskiego. Mam nadzieję, że okaże się, że nie miałem racji, ale ostatnie wydarzenia wskazują, że oni chcą nawet złamać termin 28 czerwca. Mówią wprost, że chcą doprowadzić do takiej sytuacji, w której minie już termin pełnienia przez pana prezydenta Dudy  jego obowiązków prezydenckich, żeby doprowadzić do sytuacji, w której wybory będą przeprowadzane po zakończeniu tej kadencji. Będą przeprowadzane, a może i wtedy nie będą przeprowadzane. Taktyka i strategia totalnej opozycji zmierza do chaosu. Taktyka i strategia totalnej opozycji jest wymierzona w państwo polskie. To nie jest problem Lewicy czy Prawicy. To nie jest problem poglądów ani gospodarczych, politycznych czy ideowych. To jest problem lojalności wobec państwa polskiego i zrozumienia, że państwo polskie wymaga, aby wybory były przeprowadzone. Tymczasem totalna opozycja zmierza do tego, by tych wyborów tak naprawdę w ogóle nie było. Jak trafnie wczoraj zapowiedział pan prezes Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość do tego nie dopuści i dobrze, żeby totalna opozycja zdawała sobie z tego sprawę – podsumował marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Politycy PiS apelują do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór szefa państwa polskiego w terminie zgodnym z konstytucją. [czytaj więcej]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl