fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Mamy szansę, aby w Europie Środkowej zbudować tak silne działania narodów Rzeczpospolitej, że staną się one zasłoną i ochroną przed agresją rosyjską, ale także agresją antychrześcijańską

Mamy szansę, aby w Europie Środkowej zbudować tak silne działania narodów Rzeczpospolitej, że staną się one zasłoną i ochroną przed agresją rosyjską, ale także agresją antychrześcijańską, antyludzką, która ma zniszczyć naszą tożsamość, przerobić nas na neokomunistów. Pamiętajmy o tym wielkim wyzwaniu, jakie jest przed nami – mówił poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Poseł Antoni Macierewicz odniósł się do obchodzonej wczoraj uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanej powszechnie Bożym Ciałem.

Musimy pamiętać, że Uroczystość Bożego Ciała miało przez cały okres rozbiorów, ale także prób zniszczenia Polski, bardzo szczególny charakter, bo nie tylko wyrazu naszej wiary chrześcijańskiej, naszego podziwu i podziękowania dla Jezusa, dla Hostii, dla Jego Krwi i Ciała, ale także wyrazu naszego patriotyzmu oraz tożsamości narodowej – mówił.

Dzisiaj ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza że Polska znalazła się w nieprawdopodobnie trudnej sytuacji, która jednak daje nam wielkie szanse na przyszłość.

– Jesteśmy zagrożeni atakiem militarnym ze strony Rosji, który dzisiaj niszczy Ukrainę w sposób nieprawdopodobnie barbarzyński, nieludzki. Niszczy ludność, która odzyskała niepodległość przed 30 laty i buduje własne państwo, które chce podkreślać swoją tożsamość europejską, a więc tą, którą naród ukraiński uzyskał, gdy był częścią Rzeczpospolitej Trojga Narodów. To olbrzymie zagrożenie, któremu daliśmy wyraz poprzez to, że jak żaden inny naród poświęciliśmy się pomocą rodzinom ukraińskim, które – uciekając przed atakiem – znajdują w Polsce wsparcie, ochronę, możliwość zabezpieczenia swojego bytu, ale także pomoc dla samych walczących Ukraińców – podkreślał felietonista.

Ponadto jesteśmy pod atakiem zarówno ideowym, jak i finansowym ze strony części państw i środowisk Unii Europejskiej.

To nie jest tylko tak, że Niemcy czy Francja przez ubiegłe lata działały na szkodę Polski poprzez sojusz z Rosją. To jest tak, że bardzo duża część tamtych środowisk w sposób nieprawdopodobnie brutalny atakuje naszą tożsamość chrześcijańską i narodową. Atakuje ją nie tylko doraźnie, ale w sposób instytucjonalny, dążąc do tego, żeby zniszczyć chrześcijaństwo (…). Musimy pamiętać, że to katolicyzm przez ponad tysiąc lat podtrzymywał polskość, kształtował ją oraz naszą tożsamość. Musimy kapłanom dzisiaj szczególnie za to podziękować. To jest elita narodowa, bez której polskość nie byłaby tak silna, jak dzisiaj rzeczywiście jest – zauważał były minister obrony narodowej.

Felietonista zwrócił uwagę, że zarówno nasza obecność w Kościele, jak i obecność publiczna pokazująca naszą tożsamość chrześcijańską są niezbędne oraz stanowią sprawdzian tego, w jakim wymiarze jesteśmy Polakami.

Mamy szansę, aby w Europie Środkowej zbudować tak silne działania narodów Rzeczpospolitej, że staną się one zasłoną i ochroną przed agresją rosyjską, ale także agresją antychrześcijańską, antyludzką, która ma zniszczyć naszą tożsamość, przerobić nas na neokomunistów. Pamiętajmy o tym wielkim wyzwaniu, jakie jest przed nami – podsumował poseł PiS.

Cały felieton Antoniego Macierewicza z cyklu „Głos Polski” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl