fot. PAP/Adam Warżawa

Tygodnik „wSieci” publikuje taśmy z rozmowami twórcy Amber Gold Marcina P.

Stenogramy pokazują kulisy działania Marcina P. w ostatnim etapie funkcjonowania Amber Gold (…), próby wykorzystywania wpływów medialnych i roli Michała Tuska – powiedział redaktor naczelny „wSieci” Jacek Karnowski.

 Tygodnik publikuje dziś zapis rozmów twórcy spółki nagranych przez ABW.

Pierwsza rozmowa „Pawła” z numeru Emila Marata dotyczy prawdopodobnie warszawskiego adwokata Pawła Kunachowicza z rady nadzorczej Amber Gold.

Z taśm wyłania się także skwapliwe poszukiwanie gotówki w obliczu upadłości spółki – Marcin P. dzwoni do gdańskiego oddziału NBP i interesuje się sprzedażą 10 kg złota. W kolejnym wątku Michał Tusk, jako pracownik, ma być formą zabezpieczania dla piramidy.

To kolejne dowody wzmacniające rolę i wagę pracy, jaką wykonuje komisja śledcza ds. Amber Gold – podkreślił redaktor naczelny „wSieci” Jacek Karnowski.

– W tych stenogramach, które prezentujemy, jest wątek, który sugeruje, że obecność Michała Tuska mogła mieć wpływ na długie powodzenie tej podejrzanej przecież od początku firmy. Pada zdanie, że „dopóki Michał Tusk u nas pracował, to nas nie ruszano”. Jest też sporo wątków niezwykle kolorowych, obyczajowych, można by powiedzieć, że nawet zabawnych, gdyby nie chodziło tu o krzywdę dziesiątków tysięcy ludzi, którzy stracili setki milionów, także wątek błyskawicznego przekazywania jako darowizny majątku rodzinie po to, żeby ten majątek po prostu był bezpieczny, żeby w razie upadku firmy nie zabezpieczył go syndyk czy komornik. Są to nagrania niezwykle pouczające. Potwierdzają tylko, że komisja ds. Amber Gold jest konieczna – wskazał Jacek Karnowski.    

W materiałach ABW jest też rozmowa Katarzyny P. z bratem w dniu upadłości OLT Express. Mówią, że upada „perspektywiczna” linia lotnicza, a ich zdaniem „skostniały i drogi LOT” przetrwa. Wskazują, że narodowy przewoźnik  powinien upaść.

RIRM

drukuj