fot. pl.wikipedia.org

TVP Info ujawnia nagrania po przesłuchaniu Birgfellnera. Są wątpliwości dot. bezstronności tłumaczki

TVP Info dotarło do nagrań z monitoringu, na których widać, jak po jednym z przesłuchań Geralda Birgfellnera opuszcza on budynek prokuratury w towarzystwie pełnomocników oraz biegłej tłumaczki, która uczestniczyła w przesłuchaniu.

Jak czytamy na portalu, wszyscy opuścili teren prokuratury jednym samochodem.

„To może rodzić pytania o bezstronność tłumaczki” – czytamy w artykule. TVP Info przypomina, że w ramach postępowania prokuratura od dwóch tygodni prowadzi przesłuchanie Austriaka.

„Przesłuchanie dotyczyło postępowania, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, które złożył w końcu stycznia w prokuraturze jeden z pełnomocników Birgfellnera, mec. Jacek Dubois” – czytamy.

Pod koniec stycznia „Gazeta Wyborcza” opublikowała zapisy i nagranie rozmowy z lipca 2018 r., na którym słychać m.in. prezesa PiS i Birgfellnera. Tematem dyskusji były plany budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna – podaje portal.

Jarosław Kaczyński skierował do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” oraz posłów Platformy Obywatelskiej.

PAP/RIRM

drukuj