fot. pixabay.com

Turcja weźmie udział w powojennej odbudowie Ukrainy – przewiduje ukraińsko-tureckie memorandum

Memorandum, przewidujące zaangażowanie Turcji w powojenną odbudowę infrastruktury Ukrainy, podpisano w czwartek we Lwowie w obecności prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Recepa Tayyipa Erdogana.

Dokument podpisali ukraiński minister infrastruktury, Ołeksandr Kubrakow i minister handlu Turcji, Mehmet Mus – powiadomiła agencja Interfax-Ukraina, powołując się na stronę internetową ukraińskiego prezydenta.

„Turcja jest naszym sojusznikiem strategicznym. Jesteśmy wdzięczni partnerom tureckim za gotowość do współpracy w odbudowie zburzonej przez Rosję infrastruktury” – oświadczył Ołeksandr Kubrakow, przypominając, że firmy tureckie uczestniczyły w budowie mostów w Zaporożu i Krzemieńczuku.

Jednym z pierwszych projektów może się stać odbudowa mostu we wsi Romaniwka w obwodzie kijowskim, który łączy ze stolicą miasta Bucza i Irpień, zniszczone w trakcie inwazji Rosji.

W najbliższym czasie ma powstać dwustronna grupa robocza ds. odbudowy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl