fot. PAP/EPA

Tunezja: Co najmniej 43 migrantów zaginęło po zatonięciu łodzi

Co najmniej 43 migrantów zaginęło po zatonięciu łodzi u wybrzeża Tunezji – poinformowała w sobotę organizacja Czerwonego Półksiężyca. Łódź transportowała 127 osób, 84 udało się uratować.

Dyrektor lokalnego oddziału Czerwonego Półksiężyca Mongi Slim poinformował, że do zatonięcia doszło w nocy z piątku na sobotę. Według zeznań uratowanych rozbitków, łódź odpłynęła z wybrzeża miasta Zuwara na północnym zachodzie Libii „w noc z 28 na 29 czerwca”, mając na celu dotarcie do Europy.

Ministerstwo obrony Tunezji poinformowało, że uratowani rozbitkowie, to „nielegalni migranci różnych narodowości”, w tym z Bangladeszu, Sudanu, Erytrei, Egiptu i Czadu. Resort dodał, że są to osoby w wieku pomiędzy 3 a 40 lat. Ministerstwo nie potwierdziło liczby osób zaginionych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl