fot. pixabay.com

Trwają matury próbne. Wicemin. T. Rzymkowski: Jest to próba sprawdzenie logistyki szkoły i oswojenie maturzystów z egzaminem

Powoli kończą się próbne pisemne egzaminy maturalne. Dziś abiturienci sprawdzą wiedzę z języka obcego nowożytnego. W czwartek odbyła się próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym, a w środę uczniowie pisali egzamin podstawowy z języka polskiego.

Wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski, mówił na antenie Radia Maryja, że wynik próbnego egzaminu maturalnego nie ma wpływu na rezultat samej matury. Jak zaznaczył, jest to jedynie element przygotowania.

Jest to też próba sprawdzenia logistyki danej szkoły, oswojenie tegorocznych maturzystów, abiturientów na blisko pół roku przed właściwym egzaminem maturalnym, jak ma on wyglądać. Wszyscy maturzyści zdający egzamin w maju 2024 roku do końca września musieli zdecydować, z jakich przedmiotów będą przystępować do egzaminu – wskazał Tomasz Rzymkowski.

Wiosną do matury przystąpi pierwszy rocznik absolwentów 5-letniego technikum. Będzie to też pierwszy rocznik z techników zdających maturę w nowej formule. Absolwenci liceów po raz pierwszy maturę w nowej formule zdawali wiosną tego roku. Wówczas do egzaminów przystąpił pierwszy rocznik absolwentów 4-letnich liceów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl