Trwa zbiórka na zakup specjalistycznego sprzętu dla TOPR; potrzeba 250 tys. zł

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zorganizowała zbiórkę na zakup specjalistycznego sprzętu, którego łączna wartość wynosi ponad 250 tys. zł. W ramach podziękowania wśród darczyńców wylosowane zostaną osoby, które zwiedzą bazę śmigłowca TOPR.

Na zakup potrzebnego sprzętu zebrano już prawie 73 tys. zł, czyli prawie 30 proc. docelowej kwoty. Zorganizowano ją na popularnym portalu zrzutka.pl. TOPR o inicjatywie poinformował na swoim profilu na Facebooku.

„Celem niniejszej zrzutki jest wsparcie działań Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR i pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa medycznego, pozwalającego skuteczniej ratować ludzkie życie w górach” – czytamy.

Łączna wartość potrzebnego sprzętu to ponad 250 tysięcy złotych. Wśród potrzebnych urządzeń są m.in.: lekki i mały manualny defibrylator, który może być zabrany w góry podczas pieszych wypraw ratunkowych, aparat USG pozwalający na skuteczniejsze wykonywanie procedur ratowniczych podczas akcji oraz przenośny podgrzewacz płynów infuzyjnych. Za zebrane pieniądze TOPR chce również kupić nosze do transportu poszkodowanych oraz nosze o powiększonych rozmiarach.

TOPR zachęca do zbiórki, obiecując nagrodę.

„Wśród osób, które wesprą naszą zrzutkę, wylosujemy zwiedzanie bazy śmigłowca TOPR (w ustalonym wcześniej terminie)” – czytamy. Pieniądze zbierane będą jeszcze przez miesiąc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl