Trwa wizyta pary prezydenckiej w Danii

Polska para prezydencka kontynuuje wizytę w Danii. Przed południem prezydent Andrzej Duda wziął udział w otwarciu Polsko-Duńskiego Forum Biznesu.

Wśród poruszanych tematów znalazły się infrastruktura gazowa, energia, zdrowie, rolnictwo.

– Dzisiejsze forum biznesowe jest wspaniałą okazją do przedyskutowania Polsko-Duńskich osiągnięć w zakresie współpracy ekonomicznej, spojrzenia na nasze wspólne wyzwania i wyznaczenia dróg stymulacji naszej przyszłej współpracy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia Forum.

Andrzej Duda zaznaczył też, że  Polska i Dania rozpoczęły intensywny dialog dotyczący nowej infrastruktury sektora energetycznego.

Szef polskiego państwa podkreślał, że polska oczekuje przedstawienia do końca roku studium wykonalności dotyczącego projektu Baltic Pipe. Rurociąg Baltic Pipe ma połączyć Polskę z szelfem norweskim i zapewnić nam niezależność gazową od Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl