Trwa Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Doylestown

O godzinie 11.00 czasu lokalnego (17.00 czasu polskiego) w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii rozpoczęła się XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Doylestown jest duchowo-kulturalną stolicą Polonii na amerykańskiej ziemi. Uroczystość transmitowana jest w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Zebranych pielgrzymów przywitał  o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago. Następnie rozpoczął się program słowno–muzyczny. Wykonuje go chór „Adoramus” z parafii św. Floriana w Hamtramck pod dyrekcją proboszcza parafii ks. Mirosława Frankowskiego, chrystusowca.

Kolejnym punktem uroczystości będzie czas świadectw, który przewidziany jest na godz. 12.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego).

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godz. 12.30 (18.30 czasu polskiego). Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Stanisław Stefanek, bp senior diecezji łomżyńskiej.

Po Mszy św. odbędzie się Apel Jasnogórski. Rozważania poprowadzi O. Rafał Walczyk OSP, przeor klasztoru Ojców i Braci Paulinów w Amerykańskiej Częstochowie. Po Apelu przewidziany jest czas na indywidualną modlitwę uczestników.

O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago, mówi, że pielgrzymce przyświecają ważne intencje.

– Chcemy dziękować Bogu przede wszystkim za ten miniony rok, rok miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Także za całe dobro, które dokonuje się w naszej ojczyźnie, ale także wśród Polaków żyjących na obczyźnie w roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. Chcemy też podziękować Bogu za to, że mogliśmy duchowo łączyć się przez pośrednictwo satelitarnego Telewizji Trwam i Radia Maryja z wszystkimi, którzy dziękowali Bogu za świątynię, która jest wotum wdzięczności za pontyfikat świętego Jana Pawła II, jego sanktuarium, ale też świątynią Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji – podkreśla o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Pielgrzymowanie do Amerykańskiej Częstochowy poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. W tym roku Rodzina Radia Maryja spotka się u Matki Bożej Częstochowskiej po raz 25. (9 – 10 lipca).

RIRM

drukuj