Trwa rekrutacja w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej

Wyniki matur są już znane, a więc przyszedł czas, aby młodzi ludzie dokonali jednego z najważniejszych wyborów w swoim życiu – na której uczelni podjąć studia i w jakim kierunku się kształcić. Na wielu uniwersytetach nabór już się rozpoczął. Rekrutacja na studia dzienne, zaoczne oraz podyplomowe trwa także w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, kulturoznawstwo, informatyka medialna oraz tradycyjna – to tylko początek listy kierunków, na który prowadzony jest obecnie nabór w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

– Rekrutacja jest już w toku. Przyjmujemy wnioski w biurze naszej komisji rekrutacyjnej w siedzibie uczelni. Można również przesłać taki wniosek korespondencyjnie. Rekrutacja trwa do 13 lipca bieżącego roku – powiedziała dr Ilona Nowosad, dziekan uczelni.

Rekrutacja prowadzona jest zarówno na studia pierwszego, jak i drugiego stopnia w trybie dziennym i zaocznym. Wszystkie kierunki mają profil praktyczny. Oznacza to, że w ciągu studiów znaczną część uwagi przywiązuje się do praktycznego przygotowania do wykonywania danego zawodu – wyjaśniła dr Maria Laska, prorektor WSKSiM.

– Studenci są dopuszczani do wszystkich przedsięwzięć, które wykonują pracownicy telewizji czy radia. Mają możliwość poznania od podstaw, aż do profesjonalnego działania i nauczenia się montażu czy wyjazdu gdzieś na transmisje – zaznaczyła dr Maria Laska.

Każdy student Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej ma możliwość odbycia wielu praktyk i staży w różnych instytucjach krajowych oraz zagranicznych. Studiująca w tym miejscu Joanna już od pierwszego roku aktywnie angażuje się w praktyczne przygotowanie do zawodu dziennikarza.

– Prowadzę audycję radiową RES – Radiowy Ekspres Studencki. Jest to krótkie cotygodniowe sprawozdanie z tego, co dzieje się na naszej uczelni i co robią studenci, jakie są wydarzenia. Od niedawna zaczęłam przygotowywać się do prowadzenia pogody i to właśnie są moje plany na przyszły rok w WSKSiM – mówiła studentka Joanna Wysocka.

Studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej to jednak nie tylko teoria i praktyka zawodowa, ale kształtowanie postawy i charakteru młodego człowieka – mówił rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Cechą charakterystyczną WSKSiM jest fakt, że nie tylko pragniemy uformować, wyedukować profesjonalistów w tych kierunkach, które proponuje nasza uczelnia, ale przede wszystkim dbamy o to, aby nasza uczelnia naprawdę uformowała wspaniałych Polaków, którzy zadbają o to, aby przyszłość naszego narodu była przyszłością dla wszystkich pomyślna, gdzie liczy się człowiek – zaakcentował o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Lista kierunków studiów oraz wszelkie informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.wsksim.edu.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj