Trwa posiedzenie sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold

Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold. Na dzisiejszym spotkaniu miała być przesłuchiwana prok. Barbara Kijanko. W piątek poinformowała jednak, że nie stawi się na przesłuchaniu. Prokurator od czerwca przebywa na zwolnieniu chorobowym.

Prokurator-referent prowadząca sprawę Amber Gold w pierwszej fazie postępowania to pierwsza z 22 osób, które mają być przesłuchane w pierwszej kolejności przez komisję.

Poseł Jarosław Krajewski, członek sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold, podkreśla, że należy wyjaśnić, czy nieobecność prokurator jest usprawiedliwiona.  Parlamentarzysta zapewnia, że nie zaburzy to harmonogramu prac komisji.

– Do samej osoby pani Barbary Kijanko wrócimy w nieodległej przyszłości. Zakładam, że nasz plan dotyczący wezwania osób z szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości i sfinalizowanie tego etapu przesłuchań będzie   zakończony zgodnie z przyjętym przez nas harmonogramem do końca stycznia 2017 roku. W tym momencie nie widzę żadnych zagrożeń dla realizacji przyjętego przez nas planu pracy. Myślę, że ta nieobecność niewiele zmieni – powiedział Jarosław Krajewski.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji.

W sierpniu 2012 r. Amber Gold ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl