fot. PAP/Michał Zieliński

Trwa kampania wyborcza – prezydent A. Duda odwiedził Tykocin w woj. podlaskim

Ostatnie dni kampanii wyborczej obfitują w wiele spotkań z wyborcami. Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj Tykocin w województwie podlaskim, gdzie wziął udział w Pikniku Rodzinnym.

Podczas spotkania z mieszkańcami Tykocina ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda dziękował mieszkańcom za głosy oddane w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Zachęcał do licznego głosowania w najbliższą niedzielę.

– Chcę zrealizować: silne państwo, bezpieczne państwo, sprawiedliwe państwo, gdzie zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo; państwo, które umie ochronić słabszych, a nie musi bać się silnych – zaznaczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że Polsce obok programów prorodzinnych i społecznych potrzebna jest teraz zdecydowana polityka inwestycyjna. 

– Potrzebujemy jeszcze więcej miejsc pracy, potrzebujemy jeszcze więcej innowacyjnego przemysłu, potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnej infrastruktury. Potrzebujemy także wielkich przedsięwzięć i małych inwestycji. Potrzebujemy w związku z tym zarówno wielkiego portu komunikacyjnego „Solidarność”, przekopu przez Mierzeję Wiślaną, ale potrzebujemy też nowych dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Potrzebujemy nowych instytucji kultury w gminach, potrzebujemy infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, tak żeby w każdym miejscu naszego kraju żyło się jednakowo ­– podkreślił prezydent.

Andrzej Duda wskazywał na potrzebę szerokopasmowego internetu, w który wyposażona będzie każda szkoła i każdy dom.

– Żeby każda szkoła była w niego wyposażona, mam nadzieję, że do końca tego roku kalendarzowego. Ponadto, żeby w ciągu pięciu lat szerokopasmowy internet światłowodami dotarł do każdego domu w Polsce – akcentował prezydent.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca.

TV Trwam News

drukuj